FOTO: Absurdne olukord Selveris: ostad hulgi, maksad rohkem

 (138)
FOTO: Absurdne olukord Selveris: ostad hulgi, maksad rohkem
Lugeja foto.

Kasuliku lugeja saatis vihje absurdsest olukorrast Selveris. Kaotus ei olnud tarbijal küll suur, kuid asi on põhimõttes.

„Langesin eile Marienthali Selveris nende teenimisskeemi ohvriks. Nagu juuresolevalt pildilt näete, on Borjomi vesi alla hinnatud. Ja ehkki plaanisin seda niigi osta, võtsin siis juba terve paki. Võit väike, aga eks see sooduskaupade psühholoogia töötab niikuinii.

Pärast tšekki silmitsedes nägin aga, et kuue pudeli eest esitatud arve pole teps mitte 6 korda 1.19, vaid midagi hoopis rohkemat. Seesama 8.89, mis kõrvalsildil. Ega's midagi, Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste just kirjutas Päevalehes (http://epl.delfi.ee/news/arvamus/arge-laske-endale-joulukampaaniates-liiga-teha?id=73246361), et vigu juhtub ja et kõik suuremad ketid on lubanud müüa selle hinnaga, mis on letis, mitte mis on kassaaparaadis. Seda on kinnitanud ka Selveri ostudirektor Katrin Riisalu.

Saali teenindaja tegi aga selgeks, et siin pole tegemist millegi taolisega. Odavam hind kehtib pudeleid ühekaupa ostes. Kui aga võtan täpselt samad pudelid nii, et kile on veel ümber, kehtib kõrgem hind. Minu väite peale, et olukord, kus hulgi on kallim ja et piisab pakendi lahtitegemisest, et soodustust saada, on absurdne, öeldi vabandamise asemel, et "valik on teie". Et kõrgem hind on ju ka väljas ja ma pidanuks sellest aru saama. Mina saan küll liikluse analoogi kasutades aru, et ajutine märk tühistab alalise ehk isegi topeltsiltide korral kehtib kollane.

Arvan, et tegemist on keelatud kauplemisvõttega. Ahvatleda inimest hulgi ostma ja loota siis, et õnnestub ka ikkagi suurem hind küsida. Ega ma poleks ju muidu märganudki, lihtsalt olen harjunud peast arvutama. Vahe pole suur, aga küllap tasub siis käivete juures ära."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias