FOTOD | Balti jaama turg pole sugugi valmis. Kogu kvartalit ootab ees laienemine, tekib ka uus trammiliin

 (72)

Astri Grupp plaanib Balti jaama turgu laiendada. Turu osa kasvaks, kuid ühtlasi lisanduks kogu kvartalisse ka äri- ja elupindu. Lisaks tekiks ka uus trammiliin.

Balti Jaama Turu ja DEPOO kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Liisel Vellendi sõnul on koostöös KOKO Arhitektidega tehtud eskiisid võimalik tulevikukontseptsioon, mille alusel soovitakse algatada detailplaneeringut edasisteks tegevusteks kogu kvartalis.

Astri Kinnisvara OÜ-le kuuluvad lisaks Balti jaama turule ka kõrvalkinnistud (Telliskivi 62/64 ja Reisijate 7/9). Nüüd on asutud tegelema kogu kvartali edasise üldplaneerimisega.

"Hoonestuse mahulise osa planeerimisel oleme teinud tihedat koostööd muinsuskaitseametiga säilitamaks vaatekoridorid vanalinnale. Antud mahuline lahendus on tänaseks saanud muinsuskaitseameti kooskõlastuse. Oleme lahendust tutvustanud Telliskivi Seltsile ning selle väljatöötamisel arvestanud samuti nende ettepanekutega," selgitas Vellend.

Kontseptsioon on mahuline tervikpilt Astri Kinisvara OÜ-le kuuluvatest kinnistutest, ning kogu arenduse valmimise perspektiiv on ca 10 aastat. "Seetõttu on täna vara öelda, milliseks kujunevad hoonete kasutusotstarbe proportsioonid," kommenteeris Vellend.

Vellendi selgitusel on Astri Grupil soov on hoida Kalamaja ja Telliskivi piirkonna unikaalset õhustikku ning lisada planeeringuga keskkonnale lisaväärtust. "Samuti on Astri Grupi eesmärk edendada arenevat loomemajandust ja aidata sarnaselt Balti jaama turule väikekaupmehi. Kvartal lisab Kalamajja ka kontori- ja eluruume," lubab Vellend.

Seotud lood:

Ümber kvartali hakkaks kulgema ka trammiring, mis on osa linna visioonist Rail Balticu raames lennujaama, sadama ja Balti jaama ühendamisest. Tagasipöördering ümber Balti jaama kvartali lühendaks tuleviku trammiliini Lennujaam-sadam-Balti jaam teekonda ja võimaldaks tihedamat graafikut linna oluliste transpordisõlmede vahel.

Mais möödus aasta uue Balti jaama turu avamisest. Turg on Vellendi hinnangul edukalt käivitunud ning saanud populaarseks ostukohaks paljudele tallinlastele. "Lisaks on Balti jaama turg saavutamas järjest suuremat populaarsust ka turistide seas. Seda näitavad turu külastatavuse numbrid, mis on pidevalt tõusnud," hindab Vellend.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias