FOTOD | Esmaspäeval avatakse spordiklubid. Vaata, kuidas juba praegu avamiseks valmistutakse!

 (26)

Esmaspäevast avatakse spordiklubid ja ujulad, kuid neis tuleb järgida jätkuvalt hügieeni- ning 2+2 reeglit. Vaata piltidelt, kuidas käivad avamiseks ettevalmistused Viimsi MyFitnessis.

Alates 18. maist saavad spordiklubid taasavada uksed ning pakkuda klientidele sisetingimustes treenimise võimalust. Treeninguteks avatakse ka ujulad, spaad ja saunad jäävad esialgu suletuks, need saab avada juulis.

Rühmatrennis võib osaleda kuni kümme inimest. Tagatud peab olema desovahendite olemasuolu.

Vees ja saunas viirus ei levi

"Kui me esmaspäevast avame, siis me juba ette teame, et me avame miinusega, sest ujujad ja sportlased paraku ikkagi rahaliselt sisse ei too, sest ilmselgelt ei tule puhkaja meie juurde, ilmselgelt ei tule ka pered meie juurde, sest ainult basseinist on nendele vähe," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Kalev Spa veekeskuse müügijuht Meeli Eelmaa.

Spaad on olnud kinni alates märtsist ja nii kaua pole neil olnud ka sissetulekut.

Valitsusele ekspertinfot jagava teadusnõukogu juht, viroloogiaprofessor Irja Lutsar ütles teisipäeval "Aktuaalsele kaamerale", et koroonaviirus kloorivees ei levi ega tee seda tõenäoliselt ka kuumas saunas.

"Küsimus on pigem nendes madala temperatuuriga saunades. Et jah, niisugune arutelu oli, aga nagu ma juba ütlesin, et ega me tahame minna samm sammu haaval. Et me ei taha, et kõik on esmaspäevast või mis iganes päevast avatud."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias