FOTOD ja VIDEO: Millised täna populaarsed kodumasinad tulevikus poeletilt kaovad?

 (65)

Elektroonikapoe Expert müügikonsultant Veiko Pärn rääkis Delfi Kasulikule, mis on saanud kodumasinatest, mis olid popid kaua aega tagasi ning millised trendid valitsevad koduelektroonika osakondasid tulevikus.

„Videokaamerad. Seadmed, mille materjal talletus CD-plaadile või DV-kassetile. Nüüd on kõik ju põhimõtteliselt mälukaartidele üle kandunud. Selline suur videokaamerate lett, mida veel mõni aasta tagasi näha võis, seda enam pole," ütles Pärn.

Üheks peamiseks süüdlaseks sellele võib pidada kõigi pihku mahkuvat nutitelefoni ja sellega kaasaskäivat pildi- ning videotehnoloogiat.

Televiisorite tehnoloogias valitses pikka aega võidukas kineskoop. Tänapäevasemad telerid muutuvad aina õhemaks ning turule on trügimas ka nõgusad ekraanid. „Tuleviku telerid on tõenäoliselt kokkurullitavad - esimesed prototüübid seesugustest mudelitest on juba olemas," märkis Pärn.

Kes ei mäletaks kassett- ja CD-mängijaid. Tõepoolest võib siinkohal joone alla tõmmata ning öelda, et nende masinatega on kõik.

Ka lauatelefonidele ennustab Pärn hukku. „Enamik kasutavad ikkagi mobiilsidet. Lauatelefonid on kümne aasta pärast peaaegu kadunud," usub ta.

Hoolimata uskumusest, et inimesed on ehk tervislikuma toitumise vastu suuremat huvi tundma hakanud, on kiire elustiil jätkuval see, mis ka kodumasinate valikul suuresti dikteerib. „Mikrolaineahjusid jätkuvalt ostetakse. See on mugav vahend, millega toitu kiiresti soojaks teha," selgitab Pärn.

Seotud lood:

Tootegrupp, mis on vajumas unustustehõlma, on selgelt filterkohvimasinad. „Neid siiski ostetakse, aga mitte nii usinasti, kui mõned aastad tagasi. Asemele on tulnud huvi espressomasinate vastu," ennustab Pärn ka filterkohvimasinatele lõppu ning usub üsna kindlalt, et kümne aasta pärast neid müügilt ei leia.

Võileivagrillide kohta, mis võiks arvata, et on samuti ajastunähtus, Pärn musta tulevikku ei ennusta. „See on selline eluetapi toode. Üliõpilased armastavad seda. Valitakse välja kõige odavam ja seda on ju lihtne kasutada," selgitab Pärn selle populaarsuse põhjust noorte elu alustavate inimeste seas.

Seda, et rösterid või võileivagrillid kuhugi kaoksid, Pärn päriselt ei usu. „Samas ei usu ma, et nad ka sellisel kujul alles jäävad. Ma arvan, et tulevad tootearendused, mis võimaldavad neid seadmeid juhtmevabalt juhtida. Näiteks," pakub ta välja.

Edasi liigub Pärn fritüüride juurde ning märgib, et nende populaarsuse langus on seotud ebameeldiva rasvahaisuga, mida masin tekitab. „Kui mõeldakse mingi parem tehnoloogia välja, võib see kodumasinategrupp taas popiks muutuda," usub Pärn.

Kannmikser, tavaline mikser ja saumikser on Pärna sõnul tooted, mis on tulevikus tõenäoliselt kombineeritud kujul. „Saumiksrit ostetakse aina vähem. Saumikser koos purustajaga ja lisaanumaga annab välja juba miniköögikombaini mõõtmed ja on seega praktilisem kui ainult kannmikser või ainult saumikser," tõi ta näiteks.

Üks olulisim muudatus, mida koduelektroonika on nägemas, puudutab Pärna sõnul juhtmeid.

„Juhtmeid võib juba mingis mõttes pidada eilse päeva tehnoloogiaks. Inimestele ei meeldi tegelikult juhtmed. Tahetakse võimalikult palju juhtmevabalt ühilduvaid seadmeid. Seadmete omavaheline ühendamine on teine teema, mis pole sugugi tulevikuteema. Juba täna saab pesumasinaid telefoniga ühendada selle mõttega, et neid siis telefoni vahendusel juhtida. Masin saab omakorda saata telefoni teate, kui masinas pulber otsa lõpeb," näitlikustab Pärn tehnoloogiaid, mis tuleviku tarkadesse kodudesse kuuluma hakkavad.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias