FOTOD | Kindlustusseltsid paljastavad, kui suure rahalise kahju tekitas aasta esimene sügistorm. Mis õnnetused läksid eriti kalliks maksma?

 (2)

Enamike kindlustusseltsidele kahjusummad küündivad ligi 50 tuhande euroni, kuid need võivad veel suureneda.

PZU kindlustusele on teatatud 14 juhtumist, mille kahjude kogusumma ületas 50 tuhat eurot. Kuna käesoleva nädala lõpuks on taas oodata tormituuli, jagab kindlustusselts nõuandeid, kuidas maandada kahjude tekkimise riske nii enda kui ka oma naabrite jaoks.

Möödunud nädala tormis kannatasid nii majad, autod, kasvuhooned, aga ka batuudid ja muruniiduk. „Tormituulega langenud puuoksad lõhkusid autosid, aga ühel juhul purustasid ka robotmuruniiduki. Veel lõhkus torm majauksi, ning ühel juhul teatati koguni murdunud korstnast,“ tõi PZU varakahjude grupi juht Marge Habakukk näiteid tormikahjudest.

Suurematest kahjudest tõi Habakukk esile puu kukkumise autole ning lisaks lõhkus murdunud puu ka ühe kortermaja akna. „Kahjude kogusumma täpsustamine alles käib aga ilmselt ulatuvad need üle 50 tuhande euro,“ lisab Habakukk.

If kindlustusele on teada antud antud 25 kindlustusjuhtumist, mille kahjud küündivad hinnanguliselt 45 000 euroni. 23 neist olid varakahjud ja kaks neist olid kaskokindlustuse kahjud.

If kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhataja Taavi Kiibuse sõnul tekitas kõige rohkem kahju vesi ja tugev tuul.

„Kõige enam on antud meile teada veekahjudest, mis on peamiselt tekkinud läbi kannatada saanud katuse eluruumidesse tunginud vee tõttu. Suurima kahju, mis oli hinnanguliselt 10 000 eurot, põhjustasid aga voolu kõikumised ja -katkestused. Selle tulemusena lakkas töötamast suurem osa kodutehnikat,“ ütles Kiibus.

Seotud lood:

ERGO kindlustusele tuli paarkümmend kahjuteadet. Kõige enam räsisid tuul ja murdunud puuoksad hoonete katuseid ja seinu ning rikkusid elektroonikat.

Kõige enam tuli teateid tormikahjudest Harjumaalt, Pärnumaalt ja Viljandimaalt. Esmane hinnanguline kahju suurus ulatub 38 000 euroni, kuid see võib veel ERGO kahjukäsitluse klienditeeninduse grupi juhi Taavi Köötsi sõnul muutuda.

“Lisaks hoonetele said tormist tingitud pingekõikumistele mitmel juhul kannatada ka vooluvõrgus olnud elektroonikaseadmed. Liikluskindlustuse juhtumitest registreerisime kolm olukorda, kus sõiduki ukse avamisel rebis tuul selle inimese käest lahti ning uks paiskus kõva löögiga vastu kõrvalolevat sõidukit,” ütles Kööts.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias