FOTOD | Konkurents kogub tuure! Tallinnas tõi oma tõukerattad tänavale veel üks uus pakkuja

 (85)

Elektriliste tõukerataste rendiga tegelev USA firma Bird alustas Tallinnas teenuse pakkumist, kui tõi esimesed kollased renditõukerattad Tallinna tänavatele nädalavahetusel.

Eelmisel nädalal alustas Tallinnas elektriliste tõukerataste rendiga kodumaine ettevõte Tuul. Ettevõte kasutab enda eestis arendatud ja toodetud tõukerattaid, mille komponentidest 40 protsenti on tehtud taaskasutatud materjalist.

Bird on 2017. aastal USA-s asutatud ettevõte, mis tegutseb enam kui 100 linnas Euroopas, Lähis-Idas ja Põhja-Ameerikas.

Tõukerataste kasutamiseks tuleb alla laadida Birdi rakendus, mille järgi võib Tallinnas näha umbes sadakonda tõukeratast. Piirkond ulatub Põhja-Tallinnast (Tööstuse tn Rimist) kuni Lasnamäe alguseni ja on peamiselt kesklinna põhine. Rentimisel on sõidualustustasu 1 euro ja minutitasu 15 senti.

Bolt konkurentsi ei karda

Bolti pressiesindaja Jaan Lašmanov ütles eelmisel nädalal Kasulikule, et ettevõte tegeleb Tallinnas praegu linnaga lepingute sõlmimisega. "Töötame selle nimel, et saaksime võimalikult kiiresti allkirjad paberile ja tõukerattad välja," lisas ta.

Seotud lood:

"Näeme, et Tallinnas on ruumi mitmele pakkujale. Konkurents on kasulik nii pakkujatele, kes peavad seega oma teenust tipptasemel hoidma, kui ka tarbijale, kes saab sellest valikuvõimalust ja paremat hinda," arvas Lašmanov.

Eelmisel nädalal hakkas Bolt pakkuma tõukerataste renti Tartus, seda Lašmanov ütles, et Pärnu ja teiste linnade teenuse osas osas anname teada kohe, kui meil uudiseid on.

Märtsi alguses ütles Tallinna Kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svet, et sel suvel tõukerataste renditeenuse pakkumise vastu on tänavu huvi tundnud viis ettevõtet, teiste seas mullu renti pakkunud Bolt ja Citybee. Citybee teatas hiljem aga, et ei plaani tänavu Tallinnas tõukerattaid tänavale tuua.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias