FOTOD | Miks võeti Rocca al Mares üles korralik ja töötav kergliiklustee?

 (77)
Vabaõhumuuseumi tee remont
Vabaõhumuuseumi tee remontFoto: Andres Putting

Kasuliku toimetusele saatis vihje lugeja, kes pani tähele, et Rocca al Mares on üles võetud täiesti töötav ja korraliku asfaldiga kaetud kergliiklustee. Küsisime linnavalitsuselt, miks selle tee remont vajalik oli.

Rocca al Mares asuval Vabaõhumuuseumi teel tehakse remonti. Delfi lugejale aga torkas silma, et lisaks teele on üles võetud ka selle kõrval jooksev kergliiklustee, mis ei oleks silmaga hinnates remonti vajanud. "Kas linnal on liiga palju raha, et ka korralikke teid remonditakse?" küsis lugeja.

Palusime linnavalitsuselt vastust, miks remonditakse lisaks Vabaõhumuuseumi teele ka selle kõrval jooksvat kergliiklusteed.

Vastab Tallinna linnakantselei Raepressi toimetaja Jaan Rõõmussaar:

"Ehitaja toimib nii nagu kinnitatud projekt ette näeb!

Rekonstrueerimistööde mahus korrastatakse 6,5 m laiune 1+1 sõidurajaga sõidutee ja 4 m laiune kergliiklustee ning rajatakse uus 48 parkimiskohaga parkla. Bussidega koolile juurdepääsu hõlbustamiseks rajatakse Vabaõhumuuseumi teele kooli esisele alale laiendus, mis võimaldab bussidel sõita koolile lähemale ning hõlbustab bussidest väljuvate laste liiklemist kooli juurde.

Liikluse rahustamiseks rajatakse sõiduteele künnised ning ülekäiguradadele eraldussaared. Ülekäiguradadele paigaldatakse vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks reljeefsed kõnniteeplaadid ning rajatakse ülekäiguradade erivalgustus. Rajatakse sademeveekanalisatsioon ning korrastatakse töömaa ulatuses olevad kaevud."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias