FOTOD | Päästke kanad! Loomakaitsjad läksid suurest pettumusest Selverite ette piketeerima

 (208)
Selver: klient võib munariiuli ees ise valiku teha

Täna õhtul korraldas organisatsioon Nähtamatud Loomad protestiaktsiooni kolme Selveri ees, et survestada poeketti loobuma puurikanade munade müügist. Selveri esindaja sõnul langetab tarbija otsuse enamasti hinna järgi, hetkel suunatakse inimesi teadlikumalt tarbima läbi muude meetmete.

Nähtamatud Loomad teatas täna hommikul välja saadetud teates, et kampaania eesmärgiks on tõsta tarbijate teadlikkust Selveri "varjatud praktikatest" ja survestada seeläbi AS Tallinna Kaubamaja gruppi, kuhu kuuluvad nii Selver kui ka Kaubamaja Toidumaailmad Tallinnas ja Tartus, eemaldama puurikana munad oma kaupluste valikust.

"Selver väidab, et järgib vastutustundliku ettevõtluse põhimõtteid, kuid samas toetab ta kanade julma puurispidamise süsteemi – ükski tänapäeva ettevõte ei saa enam sel viisil loomi väärkohelda ja tarbijate usaldust kuritarvitada," kommenteeris Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht Sirly Meriküll. Tema sõnul on AS Kaubamaja Grupp keeldunud olenemata mitmetest läbirääkimistest loomakaitsjatega puurimunade müügist loobuma.

"Puurikanade heaoluprobleemid on aina suurema avalikkuse tähelepanu all, kuna puurisüsteemides elab iga lind umbes A4-paberilehe suurusel alal," kirjutab Nähtamatud Loomad pressiteates. “Tihti jäävad kanade tiivad või jalad puurivõrede vahele, mille tulemuseks on murdunud luud ning kahjustused sulestikule. Lisaks hääbuvad puuduva liikumisvõime tõttu ka kanade lihased, mistõttu võivad linnud muutuda liikumisvõimetuks ja surra puuris janusse."

Seotud lood:

"Selver võiks võtta eeskuju teistest Eesti jaekettidest nagu Rimi, Prisma, Maxima või Stockmann, kes on otsutanud juba puurikanamunade müügist loobuda ning seega jätta sellise iganenud ja südametu süsteemi ajalukku," ütleb Meriküll.

Rimi, Maxima ja Stockmann on lubanud puurikanade müügist loobuda järk-järgult alles 2025. aastaks. Prisma on sama lubanud teha 2026. aastaks.

Selver: anname ainult neid lubadusi, millest kindlasti kinni peame
Rivo Veski
Selveri kommunikatsioonijuht

Selver pakub suurt valikut sõbralikult kasvatatud kanade mune. Selveri kanamunade sortimenti on jõudnud viie munatootja üheksat sorti sõbralikult kasvatatud kanade munad. Kolme aastaga on selliste munade ostmine 3,6 korda kasvanud. Meile on tähtis, et igal meie kliendil on võimalik teha munariiuli ees valik sõbralikult peetavate kanade munade soetamiseks, oleme oma sortimenti kujundades seda igati soodustanud.

Selveri rikkalikus munavalikus on nii mahepõllumajanduslikult toodetud munad, vabalt peetavate kanade munad, õrrekanade munad kui ka puurikanade munad.

Kuigi enamik tarbijaskonnast toetab loomadega arvestava toidutööstuse toodangu osakaalu kasvu kaubanduses, langetab endiselt valdav enamus inimestest lõpliku ostuotsuse hinnasildi põhjal. Puuris peetavate kanade munade müügi täielikuks lõpetamiseks on vaja soodsa majanduskeskkonna kasvu, nõrgemate tarbijagruppide majandusliku heaolu tõusu ja tarbijate hinnatundlikkuse vähenemist.

Jätkusuutlikud tootmisviisid on Eesti tarbijatele aina tähtsamad ning see on viimastel aastatel oluliselt mõjutanud kaubanduses pakutavat. Oleme kindlad, et tulevikus on kauplustes veelgi rohkem loomadest hooliva tööstuse toodangut, sellele on kaasa aidanud teadlik sortimendi laiendamine ja müügikampaaniad.

Anname Selveris ainult neid lubadusi, millest kindlasti kinni peame. Rakendame vastutustundlikku ja keskkonnahoidlikku käitumist kogu oma tegevusvaldkonnas. Vähendame pakendijäätmete hulka, kasvatame taaskasutatud ja biolagunevatest materjalidest valmistatud pakendite osakaalu, püüame piirata mahakantava toidu osakaalu, hoolime teadlikust ja mõistlikust tarbimisest ning teeme jõupingutusi energiasäästlike kauplusehoonete nimel. Me hoolime ümbritsevast keskkonnast.
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias