FOTOD | Piilu kapslisse! Tallinnas avati uuenduslik majutusasutus

 (152)
Palju maksab?

Eile avati Tallinnas Baltikumi ja ka Skandinaavia jaoks uuenduslik kapsel-tüüpi majutuskoht Capsule Hostels Tallinn.

Capsule Hostels Tallinn omaniku ja tegevjuhi Marek Õunamägi sõnul tuli idee sellest, et äsja soetatud ruumid vajasid otstarvet. “Olen aastaid tegelenud kinnisvara ehituse, arenduse ja väljarentimisega. Mul avanes võimalus osta endised Eesti Loto ruumid Pärnu mnt 106 majas. 2/3 sai büroo- ja teeninduspindadeks välja renditud. Selleks, et leida ülejäänule parim otstarve, kuidas ja milleks ruume väärindada, pidasime pere ja sõpradega pikalt nõu. Arvestades ruumide asukohta kesklinnas, head ühistranspordi juurdepääsu, tundus õige valik luua siia midagi uut, samas taskukohast linna külastavale turistile. Kallima hinnaklassi hotelle on turul piisavalt,” sõnab omanik.

“Soov oli teha midagi uut ja huvitavat. Tuleviku poole vaadates ei saa üle ega ümber Aasiast. Sealt pärit külastajaid tuleb läbi Helsingi ja otse Tallinna iga aastaga rohkem. Tooteid-teenuseid arendades tuleb seda meeles hoida. Esimesed kapsel-tüüpi majutused tulid kasutusele 1979. a Jaapanis Osakas ja levivad jõudsalt Idast Läände. Kapsel on ideaalne reisijale, kes hindab privaatsust, samas õiglast hinda, head asukohta, ülikiiret internetti ning päeval majutuskohas ei viibi,” lisas Õunamägi.

Baashind algab 30 eurost ööpäev, selles sisaldub personaalne läbipääsukood ja magnetkaart nii majja saamiseks kui oma kapslisse ning garderoobikappi pääsuks, voodipesu, käterätt ja pesemisvõimalus. Igas kapslis on privaatseks muusika kuulamiseks oma kõrvaklapid, Smart TV, screencast telefoniekraani peegeldamiseks, ülikiire internet, seif, privaatne õhuvahetussüsteem ja muu vajalik. Kapslid on mõeldud ühe inimese jaoks.

Omaniku sõnul ei jää avatud hotell ainsaks. "Kaardistamine õige kapslimudeli leidmiseks on tehtud, investeeritud märkimisväärne summa kontseptsiooni arenguks, et areneda võrgustikuna nii Eestis kui naaberriikides. Huvi on tuntud juba Eesti piirkondade arendajatelt, Lätist ja Soomest," tunnistab mees.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias