FOTOD: Röögatult kallid toidukaubad Stockmannis, mida keskmine eestlane endale lubada ei saa

 (152)
Ülikallid toidukaubad
Hine'i konjakFoto: PRIIT SIMSON, Ekspress Meedia

Stockmanni kaubanduskeskuses ei pruugi toiduosakonnas igapäevaseid oste tehes tähele pannagi, kui palju eksklusiivseid toidukaupu seal samal ajal müügil on, mida keskmine eestlane endale lubada ei saakski.

Hine'i konjak Foto: Priit Simson


Hine'i konjak, 70cl

Hind 10 000 EUR (liitrihind

Tegemist on konjakimaailma Rolls-Royce'i ehk ülikvaliteetse Hine'i konjakiga. Hetkel müügil olev kristallkarahvinis konjak on eriväljalase ning kogu maailmas on selliseid saadaval vaid 250 nummerdatud pudelit. See eksklusiivsus peegeldub mõistagi ka hinnas.

Vene tuura kaaviar Ossetra Foto: PRIIT SIMSON, Ekspress Meedia
Seotud lood:


Vene tuura kaaviar Ossetra, 100g
Hind 176 EUR/tk (kilohind 1760 eurot)

Siberi tuura (Acipenser Baerii) kasvatatakse peamiselt Venemaal ja temast saadavat kaaviari kutsutakse OSETRAks, mis tähendab tõlkes tuura ja mida maailmas tuntakse kui parimat kaaviari.

Pecoriko lambapiimajuust Foto: Priit Simson


Pecorino lambapiimajuust
Hind 43,30 EUR/kg

Pecorino on Itaalia juustude kvaliteedimärk. Neid juuste valmistatakse utepiimast. Pecorino tuleb itaaliakeelsest sõnast, mis viitab lambale. Tegemist on ühe maailma kvaliteetsema juustuga, mida on valmistatud 19ndast sajandist alates.

Jamok Iberico sink Foto: PRIIT SIMSON, Ekspress Meedia


Jamon Iberico sink, 75g
Hind 10,60 eurot tükk (141,35 eurot/kg)

Kui küsida Hispaanias käinud inimeselt, et mida ta nägi või teada sai, siis üks asi, mida pea kõik teavad, on Jamón. (loe: hamon). Tegemist on õhkkuivatatud või vinnutatud toorsingiga, hispaanlaste au ja uhkusega. Jamóni sink tekkis vajadusest liha säilitada ajal, mil ei olnud külmkappe. Jamón iberico on kõrgekvaliteediline hispaania sink mustajalgsete sigade lihast, keda karjatatakse mägedes vabas õhus. Sead lasevad hea maitsta eriti tammetõrudel, millest lihale tekib peen pähkliaroom.

Foto: Tublr


Trühvel 25g
Hind 25,95 eurot/tk (1038 EUR/kg)

Trühvel on seen, mis kuulub maailma kõige kallimate delikatesside hulka. Trühvlid kasvavad maa all puujuurte vahel. Itaalia on üks suurimaid trühvlite tootjaid. Trühvleid serveeritakse enamasti küpsetamata, väga õhukesteks laastudeks lõigatuna pasta, salati, omleti või risoto luksusliku lisandina. Võrratu aroomi tõttu kasutatakse trühvleid ka väga väheses koguses muude roogade maitsestamisel. Trühvlitega maitsestatud oliiviõli sobib näiteks suurepäraselt pasta, kastmete või munaroogade maitsestamiseks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias