FOTOD | Suunamudijad kogusid heategevuse nimel võidu kohvipuru

 (2)

Novembri viimastel nädalatel võtsid suunamudijad Näljane Nelik, Kätlin Võsu ja Kai Kodasma vastu Pauligi väljakutse koguda võidu kohvipuru, millest toodetud roheline energia annetatakse elektri näol Haiba Lastekodule. Kokku koguti viieteist päevaga rekordilised 170 kg kohvipuru, teatab ettevõte pressiteate vahendusel.

Projekt on tegelikult kolme kuu pikkune ja sinna saavad panustada kõik ettevõtted ning eraisikud, kuid võistlus kestis kokku kolm nädalat ja võitjale oli auhinnaks pandud 400 eurot vabalt valitud heategevusse.

Kõigil osalejatel oli aega viis tööpäeva, et oma kontaktid nii tööl kui sotsiaalmeedias käiku lasta ja korralik kodus juba kasutatud kohvipuru kokku koguda. 

Appi tõttasid erinevad ettevõtted start-up’idest pankadeni.


Kolme peale koguti kokku märkimisväärne 170 kg kohvipuru. Kui arvestada, et 10 grammi kohvipurust toodetud energiast saab 2 h elektrit toota, siis kamba peale korjati 34.000 tundi elektrit!

Võiduka koguse, veidi üle 70kg kogus Näljane Nelik ehk Susann Kõomägi, Marleen Valdmaa ja Rasmus Õisma. Esialgu lihtsana tundunud väljakutse osutus hommikust õhtuni kestvaks missiooniks. 
Kui algselt oli plaanis korjata kohvipuru oma töökohast, siis sotsiaalmeediasse lendu läinud sõnum jõudis nii paljude ettevõteteni, et kõikide puru ei jõutudki kokku koguda.

“Kui kampaaniast sotsiaalmeedias rääkima hakkasime näitasid huvi üles kümned ja kümned ettevõtted. Nende seas restoranid, kohvikud, suurettevõtted nagu Eesti Energia, Denim Dream, PvC, Veriff ja Adcash. Rääkimata perest, sõpradest ja kolleegidest. Loetelu on pikk ja nimekiri paisus iga päevaga. Selgus, et kõik oleksid nõus kohvipuru annetamisega head tegema. Kusjuures eranditult küsiti, kuhu saab edaspidigi kohvipuru annetuseks viia.” Kommenteerib Näljase Neliku liige Susann Kõomägi. Hommikust õhtuni rahmeldamine tasus ennast ära. Roheline energia läheb küll Haiba Lastekodule, aga võidusumma, 400 eurot suunab Näljane Nelik metsloomade heategevusse. “Nagunii kõik mõtlevad nunnude koduloomade peale aga tihti ei tulda selle peale, et karupojad, siilid ja kitsed vajavad samuti meie abi, just neile mõeldes annetame selle summa MTÜ Loomapäästegrupile.” Sõnab Kõomägi.Jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik mõtteviis ja tegutsemine on Pauligile väga oluline. Siit tekkis ka nn kohviringluse idee. Kohvipuru kogumise ja sellest bioenergia tootmise projektiga soovitakse näidata, et kohviubade teekond ei pea lõppema kohvitassis, vaid see võib soovi korral edasi kesta.

Vastutustundliku ja eduka ettevõttena peab Paulig oma südameasjaks ühiskonnale tagasi anda. Paulig alustas tegevust Eestis aastal 1993, kui avati kohvi- ja maitseainetehas Sauel. Seetõttu otsustasime teha koostööd Haiba Lastekoduga, mis asub Saue vallas. 


Eestlased joovad keskmiselt 2 tassi kohvi päevas. Ühest tassist saab 10 g kasutatud kohvipuru, mis visatakse tavaliselt ära. See teeb 7,3 kg kasutatud kohvipuru inimese kohta aastas. Keskkonda hoidev mõtteviis on oluline, et ka järgmised põlvkonnad saaksid nautida head kohvi.

Sel aastal kogutakse kasutatud kohvipuru kokku oktoobrist detsembrini.
Iga ettevõte ja eraisik saab anda oma panuse projekti õnnestumisesse.

Paulig kutsub tooma kasutatud kohvipuru Pauligi Tallinna kontorisse 1. oktoobrist 20. detsembrini, tööpäeviti kell 9.00-16.00. Jõulupühade tõttu ollakse suletud 21. detsembrist 1. jaanuarini (k.a). Jõululauast kogutud kohvipuru saab taas viia 2. ja 3. jaanuaril. Pauligi Tallinna kontor asub aadressil Aiandi 13 (varasem aadress Tammsaare tee 118D). Palume pöörduda Pauligi kontoriassistendi poole.

Tartus asub kohvipuru kogumise konteiner Pauligi kontori juures aadressil Ringtee 6B. Konteinerile on võimalik autoga ligi pääseda tööpäeviti kell 9.00 – 16.00. Varasematel või hilisematel kellaaegadel või puhkepäevadel pääseb konteineri juurde jalgsi.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias