FOTOD | Tallinna–Helsingi liinil seilav Star läbis uuenduskuuri

 (10)

Tallinki laev Star, mis seilab Tallinna–Helsingi liinil, läbis 7.–22. jaanuarini Leedus Klaipeda laevaremonditehases ulatusliku uuenduskuuri, mille käigus uuendati ka reisijatealasid. Muu hulgas ei kasutata laeval enam ühekordseid plastnõusid.

Laeval renoveeriti kohvik Snack Time ja Starbucksi jooke müüv kohvik, kus vahetati välja ka kogu senine mööbel. Täielikult uue ilme ja kontseptsiooni sai laeva pubi Sea Pub.

Lisaks uuenes ning suurenes laste mänguala, värskendati kaubanduspindu, vahetati välja treppide, koridoride ja äriklassi vaibad, renoveeriti kõik laeva tualettruumid ning lisati täiendavaid tualettruume.

Remondi käigus viidi laeval sisse uus kord, mille kohaselt ei kasutata laeva toitlustuskohtades enam kusagil ühekordseid plastnõusid.

„Uuendusi planeerides võtsime arvesse meie klientide tagasisidet ning just selle tagasiside põhjal suurendasime näiteks Stari lasteala, mis on aastate jooksul perega reisijate jaoks pisut kitsaks jäänud,“ lausu Tallink Grupi Eesti-Soome liinide direktor Peeter Kangro.

Lisaks reisijatealade renoveerimisele tehti remonditehases laeval ka mitmeid tehnilisi töid. Näiteks paigaldati laeva sõukruvidele dokkimise käigus innovaatiline, niinimetatud „EnergoProFin“ lahendus, mis kujutab endast väikeste tiivikutega lisakruvi, mis aitab suurendada laeva sõukruvi efektiivsust ja vähendab veekeeristest tekkivat energiakadu 2-5 protsenti. See omakorda aitab vähendada laeva tekitatud veealust müra ja vibratsiooni. Samuti paigaldati Starile kõige uuema põlvkonna integreeritud navigatsioonisüsteem.

Seotud lood:

Star naasis Tallinna–Helsingi liinile möödunud nädala teisipäeval ning sellest nädalast on taastunud Tallinki Tallinna–Helsingi liini laevade tavapärane sõidugraafik kuue väljumisega päevas kummalgi suunal.

Lisaks Starile on Tallink Grupil praegu uuenduskuuri läbimas ka Tallinna–Stockholmi liini laev Baltic Queen ning Turu–Stockholmi liini laev Galaxy. Sel kevadel uuendatakse veel ka Tallinna–Stockholmi liini teine laev Victoria I ning Riia–Stockholmi liini laev Isabelle.

Tallink Grupp uuendab kõiki kontserni laevu regulaarselt vastavalt ettevõtte Laevade Uuendusprogrammile (Ship Renewal Programme). Viimase viie aasta jooksul on kontsern laevade uuendustesse investeerinud ligi 80 miljonit eurot.

Saada meile vihje, foto või video!