FOTOD: Vaata, millised hakkavad välja nägema Pärnu linnaliini uued bussid

 (9)
FOTOD: Vaata, millised hakkavad välja nägema Pärnu linnaliini uued bussid
Foto: Karl Anders Vaikla

Ligi kümneks aastaks Pärnu linnaliine teenindama asuvate SEBE busside lõplik disain sai kinnituse ja hakkab kujutama stiliseeritud pärnaõisi.

Alates 1. juulist 2017 Pärnu linnaliine teenindama asuvaid SEBE busse hakkab kaunistama vastava konkursi võidutööks osutunud kujundus “Pärnaõied”, mille visuaal on pärast mõningaid muudatusi Pärnu linna, MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse ja SEBE poolt lõplikult kinnitatud.

Pärnaõielise kujunduse saavad lisaks uutele bussidele ka Pärnu linnaliinide uued sõidukaardid, mis võetakse kasutusse koos SEBE uute bussidega alates esimesest juulist.

“Pärnaõis on meie jaoks mitmetähenduslik sümbol, sealhulgas tähistades ka keskkonnasäästlikku ühistransporti. Võrreldes esialgse kavandiga oleme kogu kujundust pisut lihtsustatud ja kontuure mõnevõrra selgemaks muutnud,” selgitas MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andres Kärpuk.

Uute busside soetamisse on SEBE investeerimas ligi 6 miljonit eurot, tugiteenuste tagamisel tehakse ettevalmistusi uue ja kompaktse bussidepoo rajamiseks.

1. juulist alustab SEBE liinivedusid 28 bussiga, millest 23 on uued madalapõhjalised Mercedes-Benz-tüüpi bussid, viis bussi on aga juba Pärnu linnapildis tuttavad ja kasutusel olevad riigibussid.

Liine teenindama asuvatest bussidest 18 on 12-meetrised bussid, mis töötavad maagaasil või biometaanil. Ülejäänud 10 Mercedes-Benz lõõtsbussi sõidavad aga diisliküttel.

Seotud lood:

SEBE teenindab Pärnu linnaliine ligi 10 aastat, liiniveo leping kehtib kuni 2026. aasta lõpuni.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias