Fotograafiast igapäevase suhtluseni: 4 viisi, kuidas nutitelefonid meie elu pöördumatult muutnud on

 (5)
Huawei
Huawei Y6Foto: Jaanus Lensment

Nutitelefonid on muutunud inimeste jaoks niivõrd asendamatuks, aidates meid tööl, omavahelisel suhtlemisel, igapäevastes toimingutes ja isegi liikluses.

Nutitelefonide müük on pidevas kasvutrendis ning BRC Market Experts poolt koostatud mobiiltelefonide müügistatistika näitab, et kolme aastaga on telefoni keskmise hinna kasv olnud 30 protsenti. Kasvu veavad eelkõige just nutitelefonid. Millistes valdkondades on aga nutitelefonid meie elu kõige enam muutnud?

Igapäevane suhtlemine

Näost-näkku suhtlemine ja isegi helistamine on asendunud nö tšättimisega ning erinevad suhtlemisrakendused on peamine viis, kuidas kolleegide, sõprade ja perega ühenduses ollakse. Seda kinnitab ka Huawei ja rahvusvahelise uuringufirma IPSOSe poolt läbiviidud uuring 12 Euroopa riigis, mille tulemustest selgus, et 84% vastajatest on telefon vajalik lähedastega suhtlemiseks. Lisaks erinevatele võimalustele videokõnesid teha, võimaldavad rakendused ehk äpid ka grupivestlusi luua, mis on üks populaarsemaid lahendusi, kuidas kiirelt infot vahetada ning ühenduses olla.

Mobiilifotograafia areng

Suure muutuse on nutitelefonid toonud ka fotograafiasse. Kui varem oli piltide saamiseks vaja osta eraldi kaamera, lasta neid ilmutada ning seejärel alles näha, kuidas tulemus välja näeb, siis mobiilifotograafia tohutu areng on seda kõike lihtsustanud. Uuemate telefonide kaamerad on juba nii võimsad, et jätavad isegi paljud peegelkaamerad varju.

Seotud lood:

Huawei Eesti müügijuht Taavi Ting ütles, et nutitelefonidel on ka sisse ehitatud fotode toimetamise tarkvara, mis võimaldab kasutajal oma fotosid juba telefonis mugavalt korrigeerida, mistõttu eelistavad tavakasutajad üha rohkem piltide jäädvustamisel nutitelefoni peegelkaamera asemel.

Ka Tele2 Eesti turundusdirektori Katrin Aroni sõnul on hea kaamera müügiargument number üks. “Kui koolilastele on hästi oluline, et oleks hea kaamera ning võimekas sisu, et surfata internetis, siis näiteks seeniorid soovivad aga hästi lihtsasti kasutatavat seadet, millega hoida ühendust suhtlusäppide vahendusel,” tõi Aron erinevate eagruppide eelistused välja.

Mobiiliga maksmine

Nutitelefonide mõjutusi on tunda ka igapäeva toimetuste puhul, näiteks maksmine. Poes maksmisel on juba ammu sularaha asendunud kaardimaksetega, nüüd juba ka viipemaksega. Üha enam kauplusi ja ettevõtteid lisavad võimalusena maksta ka mobiiliga, mis muudab maksmise kliendi jaoks üha mugavamaks. Lisaks tehakse mobiiliga ka erinevaid ülekandeid, dokumentide allkirjastamisi ning teisi toiminguid. Aroni sõnul kasvab Mobiil-ID müük pidevalt. “Umbes 15-20% iga kuu ja näeme, et vajadus Mobiil-ID järele on üha suurem. Sellele annab hoogu juurde ka pankade otsus koodikaardid peagi täielikult kaotada,” selgitas Aron.

Mängurite rõõmuks

Üks suuremaid võitjaid nutitelefonide tehnoloogia arengul on kindlasti mängude tööstus. Parem juurdepääs kiirele internetile võimaldab mänguritel tihedamini mängida, ilma et nad peaksid arvuti taga istuma. Näiteks pakuvad erinevad lehed laia valikut mänge, mis on eraldi disainitud nutitelefonide ekraanidele, võimaldades kiirelt ja mugavalt igal pool mängida. Kuna sel puhul on oluline roll ekraani suurusel, siis on just FullView ehk ilma äärteta ekraan paratamatult kuumim trend nutiseadmete turul. “FullView ekraan on tarbijatele vägagi meeltmööda, kuna see pakub neile paremat kasutuskogemust ning mitmekesistab ka nutitelefonide maailma,” sõnas Ting.

“Selleks, et inimesed saaksid kõik oma olulised toimingud ära teha ning ei peaks kartma, et aku olulisel hetkel tühjaks saab, panevad telefonitootjad ühe rohkem rõhku ka aku kestvusele," ütles Ting.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias