GoAdventure'i 600 klienti jäid pikalt planeeritud päikesereisist ilma

 (15)
Hurghada
Foto: Juri Somov, RIA Novosti

GoAdventure otsustas alates 7. novembrist peatada kõik Egiptuse lennud. Teised suuremad reisifirmad Tez Tour ja Novatours jätkasid Hurgada reisidega.

GoAdventure'i jurist Heiki Tulk kinnitas Delfile, et kolm lennukitäit reisijaid jäi turvakaalutlustel pärast 7. novembrit Hurgadasse saatmata, kuigi kõik ülejäänud Eesti reisifirmad Hurgada reise ei peatanud.

„Oli alust arvata, et sealsesse lennujaama ei ole inimestel turvaline lennata. Seetõttu peatasime lennud pärast 7. novembrit mõlemasse sihtkohta. Seda kuni saime teada, et rahvusvaheline tsiviillennunduse organisatsioon viis läbi auditi Hurgada lennujaamas, mille kohaselt lennujaam turvaliseks kuulutati," selgitas Tulk.

Pärast seda teadet taastasid oma lennud Hurgadasse ka Saksamaa, Itaalia, Austria, Saudi Araabia, Ukraina, Belgia, Ungari ja Tuneesia.

GoAdventure'i esimene lend pärast kahenädalast tühistusperioodi toimub täna. Varem lennutas reisifirma turistid Hurgadasse Nesma Air. Nüüd teeb seda Fly Egypt.

Hoolimata sellest, et kõik Eesti reisifirmad seni korrutasid, et reiside toimumise või mittetoimumisel lähtuvad nad välisministeeriumi soovitustest (ministeeriumi hoiatus kehtis vaid Sharm el Shekhi kohta - toim.) otsustas GoAdventure kõik reisid Egiptusesse peatada.

„Meil oli sel hetkel alust arvata, et seal ei ole turvaline. Kui me 10. novembril oma reisijad sealt evakueerisime, siis oli seal piltlikult öeldes võimalik koristajale altkäemaksu makstes saada lennukile ilma igasuguseid dokumente näitamata," illustreeris Tulk olukorda Hurgada lennujaamas.

Seotud lood:

Kolm lennukitäit reisijaid, keda GoAdventure Eestist Hurgadasse kahe nädala jooksul ei lennutanud, tähendab 600 puhkaja jaoks luhta läinud plaane.

„Kui me 7. novembril reisid peatasime, siis me ei teadnud, mis üldse Egiptuse reisidest saab. Ei olnud mingisugustki infot, kui ruttu turvalisus endisele tasemele tõuseb. Pakkusime seetõttu inimestele ära jäänud reisi vastu kevadisi reise Türki. Aga ka teisi reise, mida korraldame. Nüüd, kui uuesti taastamine kindel on, helistame uuesti oma kliente läbi, et pakkuda neile ikkagi Egiptuse reisi. Kellele asendusreis ei sobi, neile maksame raha tagasi," selgitas Tulk.

GoAdventure'i juristi sõnul on puhkajate jaoks esimene mure see, et reis jääb ära, mitte turvalisus. „Neid on käputäis, kes on omal initsiatiivil turvalisuse kaalutlustel reisisihtkohta vahetada tahtnud. Suurema enamuse jaoks on oluline aga see, et Egiptuse reisi sai odava raha eest ning see on odav sihtkoht," selgitas Tulk.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias