GRAAFIK: Kogu tõde Eesti mobiilioperaatoritest: kelle kliendina võidad kõige rohkem?

 (104)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivFoto: Heiki Rebane

Kasulik reastas kolme suurema mobiilioperaatori nutipakettide kuutasud, et selgitada välja, millise operaatoriga võidad kõige enam.

Tabelis on näha kolme suurema mobiilioperaatori nutipaketid, mis sisaldavad teatud arvu kõneminuteid, sõnumeid ja andmemahtu. Kuna Telia mobiilipaketid töötavad n-ö buffeepõhimõttel, mis tähendab, et klient paneb enda paketi ise vastavalt vajadusele kokku, kasutasime tabelis Telia tütarbrändi Diili poolt pakutavaid pakette.

Nagu võrdlusest selgub, saab Tele2 klient oma raha eest rohkem kui näiteks Elisa või Telia/Diili klient. 29,99 euro eest kuus saab Tele2 kasutaja piiramatu mahuga 60 GB internetti maksimaalse 4G kiirusega ning piiramatult kõneminuteid ja sõnumeid.

Tele2-ga võidavad kõige rohkem nii suuremate vajadustega nutitelefoni kasutajad kui need, kes kasutavad internetti minimaalselt. 5,99 euro eest kuus on võimalik soetada endale pakett, kus klient saab kasutada kuus 500 MB andmemahtu ning - nagu kõikide Tele2 pakettide puhul - piiramatult kõneminuteid ja sõnumeid.

Seotud lood:

Samal ajal saab näiteks Diili kõige odavama paketi omanik (5,50 eurot kuus) kasutada kuus 500 MB ulatuses internetti ning vaid 300 sõnumit ja 300 kõneminutit.

Keskmise suurusega internetimahtu pakkuvate pakettide osas on Tele2, Elisa ja Diil üsna võrdsed, ehkki ka siin peitub Tele2 edumaa teiste ees selles, et kõikide pakettide klientidele pakutakse piiramatult kõneminuteid ja sõnumeid.

Jättes kõrvale Tele2, kus rakendub kõigile pakettidele piiramatute kõneminutite ja sõnumite klausel, on Diili ja Elisa hinnad paketiväliste kõneteenuste puhul sarnaselt madalad: nii lisaminutid kui -sõnumid maksavad ühe eurosendi.

Kui arvesse mitte võtta kõnekvaliteeti või pakettidega kaasnevaid boonuseid ning kampaaniapreemiaid (näiteks Spotify või mõne muu nutiteenuse tasuta kasutamine või muud soodustused), on Eesti mobiilioperaatoritest konkurentsitult kõige soodsam Tele2.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias