GRAAFIK | Vaata, millise röögatu hinnatõusu on või läbi teinud viimase 12 kuuga

 (195)
Võipakid poeriiulil
Võipakid poeriiulilFoto: Sven Arbet

Panime viimase aasta Kasuliku ostukorvi andmed ritta, et selgitada välja, kas ja kui palju on muutunud viimase 12 kuu jooksul või hind.

Erinevate allikate sõnul on kogu Euroopat tabanud võikriis: sooja suve tõttu kannatada saanud võikoore tootmine ja kasvanud nõudlus on tekitanud olukorra, kus võid toodetakse vähem kui selle järele nõudlust oleks.

Võituru keeruline olukord on mõjutamas ka Eestit: viimase aasta jooksul on või hulgimüügi hind kasvanud mitmekümne protsendi võrra ja see kajastub ka suuremate jaekettide hindades.

Kasuliku ostukorvi viimase 12 kuu andmeid analüüsides on võimalik näha, kuidas või hind on viimase aasta jooksul muutunud. Või hinna muutust ajas jälgime 200-grammise Saaremaa võipaki näitel.

Nagu näha, lähenes või hind eelmisel sügisel veel ühele eurole, ent on tänaseks jõudnud kõikides jaekettides kahe euroni. Kui seni tõusis või hind järk-järgult mõne sendi kaupa, siis viimasel kahel kuul on hind läbi teinud üpris suure hüppe ja täna pole enam ühtegi poodi, kus või ei maksaks alla 1,99-1,98 euro.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias