Hambaarstid 30-eurosesse hüvitisse ei usu: loe, mida selle raha eest hambaravikabinetis saab

 (129)
Hambaarst Külli Antalainen
Foto: MARI LUUD

Sotsiaalministeerium ja haigekassa on teinud valitsusele ettepaneku hakata tuleva aasta 1. juulist maksma täiskasvanutele aastas 30 eurot hambaravihüvitist. Mida arvavad sellest plaanist hambaarstid?

Saaremaal hambaarst Sergei Bortnikov hambaravifirmast SB Dens OÜ leiab, et kui hüvitist maksma hakatakse, siis vaevalt see patsiente juurde toob, kirjutab Saarte Hääl.

"Patsiendid, kes käivad, käivad edasi. Need, kes tahavad regulaarselt lasta oma hambaid uurida, tulevad ka ilma kompensatsioonita," leiab Bortnikov.

Ka leiab hambaarst, et hüvitis on nii väike, et lõhnab populismi järele. "Aga kes teab, võib-olla tõesti paneb see inimesi vähemalt kontrolli tulema. Selle raha eest saab uurida, mis suus toimub, aga kahjuks mitte rohkem. Ülevaatuse saaks teha ja vähemalt raviplaani paika panna, teha panoraam-röntgenpildi. Kui panoraamröntgenpilt on tehtud, siis pool diagnoosi on valmis. Ravimiseks on see summa liiga pisike. Hambakivi eemaldada ehk saaks," toob Bortnikov välja ainsa teenuse, mis toetuse piires tehtud saaks.

Sardent OÜ hambaarst Liina Kaar märkis, et seda summat raviks ei saagi kasutada, vaid see ongi profülaktikaks mõeldud. "Inimene käib kontrollis, saab teada, milline on tema hammaste seisukord ja mida on vaja teha – sinna see raha kulubki," täpsustas Kaar, kes leiab, et 30 eurot ei ole inimeste jaoks väga motiveeriv summa.

"Seda, et see patsientide tulva kaasa toob, ma ei usu. Need, kes oma hammaste eest hoolitsevad, käivad hambaarsti juures niikuinii. Ja neid, kes ei käi, ei meelita ka see hüvitis," arvab Kaar.

Loe pikemalt teiste hambaarstide arvamuste kohta Saarte Häälest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias