Hambaravikliiniku uskumatu heategu päästis noore eestlanna elu


Carmen hambaravikliinikus
Carmen hambaravikliinikusFacebook

Üle kahekümne aasta diabeeti põdenud Carmeni lootus organisiirdamisele paistis kahjustunud hammaste tõttu kadunud olevat, kuni appi tuli Nordic hambakliinik, kes naise hambad tasuta korda tegi.

Nordic hambakliiniku Facebooki lehel seisab järgnev postitus:

“Olen 29-aastane ja põen I tüübi diabeeti juba 21 aastat. 21 aastaga on diabeet kahjustanud kogu mu keha veresoonkonda, närve, luid ja silmanägemist," kirjutab Carmen. "Diabeedi tõttu vajan 2011. aastast ka neeruasendusravi ehk dialüüsi. Samuti olen 100% töövõimetu ning tööl käia ei saa. Elan riiklikust pensionist."

"Ravivõimalustest pakuvad arstid organisiirdamist, milleks ma psühholoogiliselt ei olnud pikalt valmis uskudes, et saan ikkagi tervise looduslikult korda. Kahe aasta eest tehti Eestis esimene pankrease siirdamine ja pikalt kaaludes ning mõeldes otsustasin 2017. aasta sügise lõpupoole, et soovin ka minna siirdamise järjekorra ootelehele. Selleks aga peab olema stabiilne kõik ülejäänud tervis. Süda, luud, magu ja nii edasi. Korras peavad olema ka hambad."

"Hambaarsti juurde minnes oli mu õudus suur. Väga palju auke, hambakivi, igemepõletik ning kaks hammast vajasid juureravi. Mille peale langesin suurde masendusse, kuna raha mul koheseks paranduseks polnud ja teadsin et siirdamisega võin hüvasti jätta. Kirjutasin sellest murest ka oma Facebooki seinal, mida märkas mu tuttav Kodutunde produtsent Kristi Nilov."

Seotud lood:

"Ning juba järgmisel hetkel oli mu postkastis kiri, et Nordic Hambakliinik on nôus ravima mu hambad tasuta terveks. Ma olin nii õnnelik, et seda on raske kirjeldada. Ma teadsin tol hetkel, et saan ikkagi siirdama minna. Võtsin ühendust Nordic Hambakliiniku peaarsti Kristo Ivanoviga, kes koos dr Pille Soomiga olid nõus mulle abiks olema. Minu raviarstiks sai Pille Soom, kes on ingellik ja fantastiline naine ning super heade kätega. Sain üle oma hambaarsti hirmust.

Carmeni sõnul käis ta mitu kuud ravil järjest ning tänaseks on ta terve suu korras. "Ilma selle abita oleksin ma oma hambaid parandanud ilmselt mitu aastat. Seega võlgnen ma põhimõtteliselt oma elu Nordic Hambakliinikule. See on parim hambakliinik Tallinnas koos parimate arstide, õdede ja personaliga. Südames on üüratu tänutunne. Suur suur aitäh teile!"

Nordic hambakliinik tänab Carmenit heade sõnade eest. "Tema soovil avaldasime selle loo tema lootusest ja võimalusest uuele elule, millele saime pool aastat kestnud projekti raames ka ise kaasa lüüa," seisab nende Facebooki lehel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias