Hea uudis kohvihoolikutele: kofeiin võib aidata ajul vananemise vastu võidelda

 (13)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Kui oled üks neist, kes armastab oma päeva, lõunat ja õhtut kohviga alustada, on meil sulle häid uudiseid: värske uuringu järgi aitab kohv ajul paremini vananemise mõjusid trotsida.

Teadlased on üsna pikalt kahtlustanud, et kohv võib aidata kaitsta ajufunktsioone, ent seni olid kahtluse aluseks vaid loomade peal läbi viidud uuringud, kirjutab Consumer Reports.

Et testida seda teooriat ka inimeste peal, viis Dr Ira Driscoll Wisconsin-Milwaukee ülikoolis läbi katse, kus uuriti 6467 naist vanuses üle 65 aasta. Naistel lasti juua erinavaid kofeiini sisaldavaid jooke. Üks kord aastas testisid Driscoll ja tema meeskond katsealuste vaimseid võimeid ja küsitlesid neid nende kofeiinitarbimise kohta.

Katsealuste jälgimise ajal täheldati 388 katsealuse juures kognitiivsete võimete halvenemist, kaasaarvatud dementsust.

Uurijad leidsid, et need katsealused, kes jõid suurema kofeiinisisaldusega jooke ja tegid seda sagedamini, olid 36 protsendi võrra väiksema tõenäosusega dementsuse riskigrupis.

Teadlased pole kindlad, kuidas kofeiin aju vananemise mõjude eest kaitseb, ent neil on teooria, et kofeiin mõjutab aju retseptorite tööd selliselt, et neil on väiksem võimalus hakata abnormaalselt tegutsema.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias