Heategu Ikea kassas: tõrkuva pangakaardiga nelja lapse ema sai päästva abi võhivõõralt

 (45)
Läti IKEA avamine
IKEA ostukärud külastajate ootel.Foto: Karin Kaljuläte

Paljudele eestlastele hästi tuttavas Ikea kodukaubamajas Soomes Espoos sai kassajärjekorras koos nelja lapsega keerulisse olukorda sattunud naine ootamatult 130-eurose "kiirlaenu" võhivõõralt mehelt.

Satu Vainio kirjeldab ajalehes Helsingin Sanomat, et külastas kaubamaja pühapäeval koos kahe 15-aastase tütre, 12-aastase poja ning 1,5-aastase pisipojaga. Väsitava ostutuuri lõpetuseks seisis perekond kannatlikult ära pika kassajärjekorra, et avastada siis, et ema pangakaart ei toiminud - selle kiip oli ilmselt viga saanud.

Samal ajal, kui olukorrale lahendust otsiti, samal ajal pisipoeg ja teised järjekorras seisjad aina rohkem kärsitust üles näitasid, koputas naise õlale võõras mees. "Ta uuris, kas kasutan netipanka," meenutas ema.

Mees pakkus välja, et tasub ise kiirelt naise 130-eurose ostu ning seejärel klaaritakse võlg omavahel juba netipangas. Nii tehtigi.

"Imeline, et lapsed nägid, et maailmas ei olegi vaid pahupool," ütles abisaaja, kes kirjutas loost kohalikus Facebooki-grupis hashtagiga #inimesteheadus. Postitus kogus üle 2000 like'i.

Kas Sind on keerulises olukorras aidanud võhivõõras? Kirjuta oma lugu vihje@delfi.ee!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias