Helsingis on elektritõukside tõttu haiglasse sattunud 400 inimest, üheksal juhul lõppes sõit ajukahjustusega

 (40)
Bolt
Foto on illustratiivne.Foto: Rauno Volmar

Alates maist on Soome pealinnas juhtunud elektritõukeratastega nii palju liiklusõnnetusi, et ligi 400 inimest on vajanud haiglaravi, vahendab ajaleht Helsingin Sanomat. Üheksal juhul on patsient lõpetanud tõsise ajutraumaga.

Kõige levinumad vigastused elektritõuksidega õnnestustes on kätel ja peal, kirjutab Helsingin Sanomat.

Ainuüksi Töölö haigla poole on pöördunud 74 inimest, kes sattus tõukeratastega seotud õnnetusse, neist 33 puhul tuli vigastuste raviks teha operatsioon. Nende patsientide keskmine vanus oli 32 eluaastat.

Kokkuvõttes on aga Töölö haiglasse jõudnud patsientide arv vaid jäämäe tipp, mis puudutab elektritõukeratastega juhtunud õnnetusi. Väiksemate vigastustega, näiteks sinikate, rebestuste ja muude haabadega patsiente on ravitud Haartmani ja Malmi erakorralise meditsiini osakonnas.

Lisaks tuuakse välja, et suurel osal õnnetustest mängis rolli ka alkohol, sest kokku 29 korral teatati elektritõukerattaga toimunud õnnetusest kesköö ja kella nelja vahel hommikul.

Töölö haigla peaarst Kaisa Virtaneni sõnul tundub, et elektritõukerattaid kasutatakse tihti pärast baariskäiku koju sõitmiseks. Kokku 65 juhul on juhtunud sõitjal õnnetus ilma teise osapooleta. Tihti on sellistel juhtudel õnnetuste põhjuseks liiga suur kiirus, tasakaalu kaotus või muud valearvestused.

Seotud lood:

Virtaneni sõnul mängisid õnnetustes selget rolli hilised õhtutunnid ning alkohol. "Elektrilist tõukeratast ei tohiks kasutada purjus peaga sõitmiseks," toonitas ta.

Mõned vigastused on ärahoitavad näiteks kiivriga, mida tuleks tegelikult tõukerattaga sõitmisel kasutada. Kiiver vähendaks Virtanenin sõnul ajukahjustuste ja lõuavigastuste ohtu kukkumisel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias