Hinnavõrdlus: kas spaade hinnad on tõesti oluliselt kukkunud?

 (25)
Hinnavõrdlus: kas spaade hinnad on tõesti oluliselt kukkunud?
Viiking Spa Hotel. Foto: Eesti Terviseturismi klaster

Maaleht kirjutas mõni päev tagasi, et rubla odavnemine ning Vene turistide seetõttu kokkukuivanud vool on Eesti spaade hinnad alla löönud. Kasulik uuris spaadelt, millised on lähenevat valentinipäeva silmas pidades nende kõige soodsamad pakkumised.

Maalehe artikkel rääkis, et näiteks Narva-Jõesuu Spa soodsaim pakkumine on 54 eurot kahe inimese kohta, mis sisaldab lisaks ööbimisele ja hommikusöögile sauna ja jõusaali piiramatut kasutamist ning kaht protseduuri.  Küsisime samalaadse paketi maksumust teisteltki spaadelt, soovi korral lubasime konkreetse hinna asemel anda hinnavahemiku.

Selgus, et taolise paketi hinnad on erinevates spaades üsna erinevad. Soodsamate hindadega torkavad silma Värska Sanatoorium & Veekeskus, Tervis Ravispaahotell Pärnus ja Meresuu Spa Hotel Narva-Jõesuus, kus ühe ööbimisega paketi hind kahele jääb alla 70 euro.

Värska Sanatooriumi müügi- ja turundusjuht Nelly Must rääkis, et venemaalaste vähene huvi ei mõjuta oluliselt nende müügitulemusi, sest põhiline klient tuleb Värskasse siiski Eestist. Musta sõnul on praegu pigem tegu nn. madalhooajaga, mis on igaaastane nähtus.

"Kui rääkida konkreetselt sõbrapäevast, siis 14.veebruaril kingime kõikidele meie Veekeskuse külastajatele kupongi, mis annab 50 protsenti soodustust järgmisele külastusele. Tegu on nö kummardusega meie klientide ees, kes ongi meie sõbrad," ütles Nelly Must.

Seotud lood:

Ka Viimsi SPA ja Grand Rose SPA Hotelli müügijuht Kaja Siht ütles, et vene turistide arvu langust nad märganud ei ole.

„Silmatorkavalt langevat trendi vene turu osas eelmisel aastal meil ei olnud. Hetkel on vene turu osakaal stabiilne ja me ei prognoosi siin hetkel ka suurt muutust. Meie teenus on jätkuvalt vene turul väga populaarne, kuna pakume erinevatel klassikalistest hotellidest kliendile väga kompleksset teenust tarbimiseks ühes kohas - hotell, kaks erinevat saunakeskust, sealhulgas üks orienteeritud peredele, teine ainult täiskasvanutele, ilu- ja tervisekeskus, täisteenusega spordiklubi jõusaali, ujula ning rühmatreeningutega, Viimsi Kino, mitmed erinevad toitlustuskohad, Baltimaade hotellide suurim lastekeskus. Kardame, et seoses Eesti suurima veekeskuse avamisega augustis võib tekkida pigem hotellitubade puudus," rääkis Kaja Siht.

Täpsemaid tulemusi vaata järgnevast tabelist (suurendamiseks klõpsa tabelil):

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias