HINNAVÕRDLUS | Kuidas saada Ikeast mööbel koju kõige odavamalt, kui enda sõidukisse kaup ei mahu?

 (2)
Läti IKEA avamine
Läti IKEA avamineFoto: Karin Kaljuläte

Läti Ikea avamine tõi ka eestlastele meelehead, nüüd saab ise kohale sõita ja endale mööblit valida. Kui aga endal mööbli transpordi võimalus puudub, siis milline variant on kauba koju saamiseks kõige odavam?

Esimene variant on rentida väikebuss või kaubik ning ise Riiga sõita.

Väikebussi või kaubiku rent maksab 50-80 eurot. Näiteks arent.ee-st saab kaubiku ööpäevaks 55 euro eest. Vaikebussirent.ee pakub väikebussi alates 80 eurost.

Tallinnast Riia Ikeasse ja tagasi on ligi 600 kilomeetrit sõitu. Väikebusside ja kaubikute kütusekulu on mõistagi seinast-seina, kuid võiks arvestada kuskil 8L/100km kütusekuluga, seega kokku 48 liitrit kütust. Diislikütuse hind on hetkel 1,3 eurot liitri kohta. Kütusekulu sel juhul 60 euro ringis.

Samas, kui sõita näiteks Pärnust, siis on Ikeasse ja tagasi vaid 340 kilomeetrit, ehk siis kütusekulu 35 euro ringis.

Seega läheks esimene variant olenevalt stardipunktist maksma 75-130 eurot.

Teine võimalus on minna enda sõiduautoga, osta kohapealt mööbel ära ning kasutada Ikea kojukandeteenust. Eestisse vedamine maksab Ikea hinnakirja järgi 99 eurot, erandina saartele 129 eurot. Selle lisaks sinna ja tagasi kütusekulu, mis on kaubiku ja väikebussiga võrreldes ilmselt veidi väiksem, kuid oleneb suuresti autost. Tallinnast sõites arvestame keskmiseks 50 eurot.

Seotud lood:

Kokku läheks seega teine variant maksma ligi 120-150 euro ringis.

Kolmas võimalus on kasutada mõne firma Ikea toodete kohaletoomisteenust. See on nimetatud variantidest kindlasti väikseima vaevaga, ei lähe Lätti ja tagasi sõitmiseks tervet päeva. Samas peab arvestama, et see võib oluliselt rohkem aega võtta, tarneajaks lubatakse tavaliselt 2-8 tööpäeva. Samuti kasutavad mõned kohaletoojad vaheladu, seega ei pruugi soovitud kaupa olemas olla. Enamik kohalevedajaid pakuvad transporditeenust 30-80 euro eest.

Seega maksab kohaletoomine 30-80 eurot, olenevalt tellimuse summast. Arvestama peab aga suurema ajakuluga.

Mõned kohaletoojad arvutavad aga hinna välja alles konkreetset hinnapäringut tehes.

Hea lugeja! Kui tead veel odavamat või mugavamat varianti, anna sellest teada aadressil kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias