HINNAVÕRDLUS LÄTIGA | Kas on ikka mõtet lõunanaabrite juurde toidu, alkoholi ja kütuse järele sõita? Vaatame hindade põhjal järele

 (363)
Alkoholikogus, mille võib Lätist sisse tuua
Alkoholikogus, mille võib Lätist sisse tuuaFoto: Anni Õnneleid

Räägitakse, et Lätis on odav, aga kui odav täpsemalt? Kasuliku toimetus käis lõunanaabritel külas ja selgitas välja.

Kõigepealt toidupoodide hinnad. Fotod on tehtud Läti Ādaži Rimis.

Ringkäigust Rimis selgus, et toidupoodide hinnatase Eestiga niivõrd erinev pole. Mõned asjad on isegi kallimad, näiteks kohvi ja kanafilee. Poes polnud ka odavat Poola õuna, kuid Läti õun on Eesti omast siiski odavam. Leivad-saiad on samuti meie poodide pakutust soodsamad, kuid paljud tooted olid selles kategoorias alla hinnatud.

Kütuski on Lätis soodsam, kuid ei saaks öelda, et eraldi Lätti tankima sõitmine suure rahavõidu tooks (oleneb muidugi, kui lähedal piirile elad). 95 bensiin maksis tee peal Iklast Riiga 1.279 eurot liiter ja diisel 1.269 eurot. Leidus ka odavamaid tanklaid, kuid alla 1.2 eurot liiter 95 bensiini ei saa. Võrdluseks, et 95 bensiini hinnatase on Eestis praegu 1,25-1,35 euro vahemikus ning diisel jääb enamasti 1,35 juurde.

Lõpetuseks alkoholihinnad. Ikla piiripunkti SuperAlko kaupluses maksavad enamik tavalisi pooleliitriseid õllesid ikkagi alla euro, Eestis jäävad need 1,20-1,40 euro vahemikku.

Seotud lood:

Kõige suurem hinnavahe tuleb kangel alkoholil. Martini Asti maksab Eestis 9 eurot, Lätis vaid 6,39 eurot. 700ml Jägermeisteri pudeli eest tuleb lõunanaabrite juures välja käia 12 euro ringis, Eestis saad pooleliitrise pudeli 15 euro eest.

Kokkuvõtteks: alkohol on Lätis meiega võrreldes endiselt kõvasti odavam ja hinnakäärid annavad tunda. Kütusel ülisuurt hinnavahet enam pole, kuid väikese võidu saab ikka. Toidupoodi pole aga eraldi Lätti mõtet minna.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias