Hinnavõrdlus! Mille alusel valida kinnisvarakuulutuste portaali?


Hinnavõrdlus! Mille alusel valida kinnisvarakuulutuste portaali?
Kaie Kass AgcayKatrin Uusoja Nõmmküla

Eestis tegutseb kolm kinnisvaraportaali – Kinnisvara24.ee, KV.ee ja City24.ee – mis pakuvad kõik üsna sarnast teenust. Kui valiku tegemine on kinnisvara müüja või väljaüürija jaoks keeruline, siis tuleks võrrelda portaalide hinnakirja, kuulutuste ja külastatavuse statistikat ning kasutajamugavust ja erivõimalusi. Teemast annab ülevaate Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse liige Kaie Kass Agcay.

Pressimaterjal

Vaieldamatult soodsaim portaal on Kinnisvara24.ee, kus maksab nii müügi- kui üürikuulutuse lisamine 30 päevaks eraisikust kinnisvaraomanikule 3,75 eurot. KV.ee-s maksab müügikuulutus samaks perioodiks 12 korda rohkem ehk 44,99 eurot ja üürikuulutus 24,99 eurot. City24.ee müügikuulutus maksab 30 päevaks 24,99 ja üürikuulutus 19.99 eurot.

Kuulutuste arv

Teine oluline näitaja, mille alusel portaali valida, on kuulutuste arv, sest ostu- või üürihuviga kliendid tulevad portaali, kus saab turul olevatest pakkumistest võimalikult hea ülevaate.

Seotud lood:

KV.ee on kõige rohkem kuulutusi – 26 809.

Teisel positsioonil on Kinnisvara24.ee – 20 425 aktiivset kinnisvarakuulutust.

City24.ee on langenud kolmandaks – hetkel 20 131 kuulutust.

Pressimatejal

Külastajate arv

Kolmas oluline näitaja on unikaalsete külastajate arv. Mida rohkem külastajaid, seda tõenäolisem on, et üks neist leiab oma perele või ärile „unistuste kodu“ ning suudab selle soetamist ka finantseerida.

Kinnisvara24.ee portaalis käib päevas ligikaudu 27 000 külastajat. Kahjuks KV.ee ja City24.ee oma külastajate andmeid avalikult enam ei avalda. Varasemalt sai portaalide andmeid võrrelda objektiivse portaali Gemius.ee statistika alusel, aga tänavu augustis eemaldasid KV.ee ja City24.ee oma andmed Gemiusest. Eks igaüks teeb sellest otsusest omad järeldused portaalide külastajanumbrite usaldusväärsuse kohta.

Kuulutused, mida mujalt ei leia

Kinnisvara otsija jaoks seisneb portaalide suurim erinevus selles, et suuremad kinnisvarabürood on vastutasuks soodsa hinnapoliitika eest andnud Kinnisvara24-le kuulutuste 48-tunni eelisõiguse. Kui nõutud parameetritega kodude või äripindade pakkumisi turul napib, siis tõenäosus, et need 48 tunni jooksul ka omaniku leiavad, on väga suur. Eriti tugevaks eeliseks on 48h varem avaldatud kuulutus üürikorterite puhul, sest head üürikorterid lähevad sageli kaubaks juba esimeste tundidega.

Kui eesmärgiks on oma kinnisvara kiirelt müüa või üürnik leida, siis on mõistlik võtta appi professionaalne maakler kinnisvarabüroost, mis on turul tugevana püsinud läbi majanduse erinevate tsüklite. See, kas siis kuulutus on lisaks ühes või kolmes portaalis, ei oma enam nii suurt tähtsust, välja arvatud muidugi kulude vaatenurgast. Täna on soodsaim portaal Kinnisvara24.ee. Ja kuna see on ka kõige kasutajasõbralikum, siis on see meie büroo jaoks alati esimene valik.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias