HINNAVÕRDLUS: Vaata, millised on igapäevaste toidukaupade hinnad Soome poodides

 (278)
Soome Prisma
Soome PrismaMobiilifoto: Eleen Änilane

Võrdlesime Soome Prisma toidukaupade hindasid Eesti Prisma hindadega, et selgitada välja, kas Soomes on tõesti niivõrd palju kallim elu, kui räägitakse.

Kui Soome Prismas maksab kohalike elanike seas populaarne Valio Oltermanni juust 11,56 €/kg, siis võrdlusena saab välja tuua eestlaste seas populaarse Valio Atleet juustu, mille kilohind on Prismas 8,58 eurot.

Soomes maksab kilone pakk Valio 1-protsendilist hapupiima 1,39 eurot. 1-protsendilist Valio hapupiima Eestis ei müüda, aga 2,5-protsendiline hapupiim maksab näiteks Coopi poodides 1,05 eurot.

Soomes maksab Fazeri täistera röstsai 1,79 eurot pätsi kohta. Eestis on Fazeri mitmevilja kodusaia hinnaks 0,69 senti.

Fazeri musta koorikleiva pakk maksab Soomes 1,55 eurot, samas kui Fazeri Must taskuleib seemnetega maksab Eesti Prismas 0,72 eurot.

Alkoholi hinnad on Soomes juba legendaarselt kallid. Pooleliitrine purk A Le Coq Goldi maksab Soomes 2,49 eurot, Eesti Prismas maksab pooleliitrine purk A Le Coq Premiumi 0,97 eurot.

Seotud lood:

Lisaks kangemale märjukesele on Soomes kallid ka limonaadid. Pooleteiseliitrine pudel Fantat ja Coca Colat maksab 2,49 eurot ja näiteks pooleteiseliitrine pudel Jaffat 2,89 eurot. Võrdlusena saab Eestist samas pudelis Fanta kätte 1,59 euro eest.

Ka puuviljad on veidi kallimad. Soome Prismas maksab Royal Gala õunte kilo 2,49 eurot, Eestis 2,19 eurot. Banaani kilohind on Soomes 1,29 eurot, Eestis 0,92 eurot. Õun Golden maksab Soomes 1,95 eurot kilo kohta, Eestis 1,49 eurot. Soomes algavad kartuli kilohinnad 45 eurosendist, Eestis saab Gala kartulikilo kätte juba 21 sendiga.

Kui sea sisefilee kilo maksab Soomes 16,90 eurot, siis Eesti liha on pea kolm korda odavam: Eestis on sisefilee hind Prismas 6,99 eurot.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias