Hirmutav põhjus, miks peaks telefoni lennukis alati lennurežiimile panema

 (27)
Mobiiltelefoni kasutamine lennukis
Mobiiltelefoni kasutamine lennukisFoto: Martin Dremljuga

Kui sa ei taha hiiglaslikke telefoniarveid, siis on mõistlik oma nutikaaslane lennu ajaks välja lülitada või lennurežiimi peale panna.

Enne igat lennu algust palub pardameeskond lülitada reisijatel oma telefonid lennurežiimi peale. Paljud mõtlevad, et see on ohutuse eesmärkidel, kuid tegelikult on sel ka teine põhjus, kirjutab news.com.au

Tuleb välja, et telefonid hakkavad ka kõrgel õhus rändlusteenust kasutama - kui lennurežiimi pole sisse lülitatud, siis võib telefon ennast ühendada ka lennuki antenniga. Seetõttu hakkab märkimisväärselt tõusma ka telefoniarve.

Sarnane lugu juhtus hiljuti reisijaga, kes lendas Iiri lennufirma Aer Lingusega. Ta jättis oma telefoni pagasisse, kuid ei lülitanud seda välja ning paar nädalat hiljem sai ta endale 300-dollarise telefoniarve.

Mehe sõnul tuli arve talle täieliku üllatusena, kuid sideteenuse pakkuja AT&T selgitas, et telefon oli ühendanud ennast lennuki antenniga ja kasutanud andmesidet, mis on väljaspool tavalisi rändlusteenuseid. Seega ei kehtinud andmeside kasutamisel tavatariifid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias