H&M katsetab täiesti uut teenust ja hakkab riideid klientidele kuutasu eest välja rentima

 (61)
Postimaja H&M
Postimaja H&MFoto: Eero Vabamägi

Hennes & Mauritz riidekaupluste kett tuleb Stockholmis turule uudse teenusega ning hakkab kuutasu eest klientidele kindlast kollektsioonist rentima.

Riiete renditeenus hakkab maksma 37 dollarit (umbes 33 eurot - toim) kuus ja kliendid saavad endale valida kolm sobivat riideeset 50 esemest koosnevast kollektsioonist, kirjutab Madamenoire.com. Riided tuleb kauplusesse tagastada nädal pärast rentimist.

Renditeenus jõuab klientideni esialgu Stochlolmis kolmekuulise projektina. "Meil on renditeenusesse väga suur usk, kuid ees on veel palju testimist ja õppetunde enne, kui teenus tööle võiks hakata," rääkis H&M'i äriarenduse juht Daniel Claesson.

Muutuse taga keskkonnaeesmärgid

Rentimise teenus on ajendatud kaupluseketi keskkonnateadlikest suundadest. Hiljutise ÜRO aruande kohaselt tekib riidetööstuse tootmistegevuse tõttu 20 protsenti maailma reoveest ja 10 protsenti maailma süsiniku emissioonist.

Lisaks on riidetööstust kritiseeritud ületunnitöö, töötajatele madalate palkade maksmise ja kesiste töötingimuste eest. Ettevõte loodab riiete renditeenusega vähendada oluliselt enda poolt tekitatava kasvuhoonegaasi keskkonda paiskamist aastaks 2040.

Lisaks renditeenusele plaanib kauplusekett hakata sama testperioodi vältel pakkuma riiete parandamise teenust.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias