Hoiatus! Alatu libahotellide pettus varastab tarbijate taskust tuhandeid

 (6)
Seitse tuhat eurot sularaha
Seitse tuhat eurot sularahaFoto: Sven Arbet

Broneerid endale hotellitoa, kuid kohale jõudes selgub, et hotelli pole olemaski. Kuidas pettuseid vältida?

Aina rohkem leidub ohvreid, kes on endale olematus hotellis või villas toa broneerinud.

The Guardian kirjutab, et tunamullu oli 1632 juhtumit, kui inimesed endale olematutesse kohtadesse kuupäevad broneerisid ja selle eest ka maksid.

Sellised pettused on ajatud, kuid viimase kümne aasta jooksul on probleem võtnud aina suuremaid mõõtmeid, kuna petturite loodud veebilehed näevad nüüdseks välja nagu päris.

Briti reisikorraldajate liidu esindaja Sean Tipton räägib, et veebilehed kasutavad tihtilugu legitiimsena kõlavaid aadresse ja märksõnu ning varastavad teistelt saitidelt andmeid.

"Paljudel saitidel on isegi pildid müügitiimist, et koht näeks välja nagu päris. Tegelikult on tegu näitlejatega."

Petturid reklaamivad pindu tihtilugu populaarsetesse sihtkohtadesse, kus nõudlus ületab pakkumist. Hinnad on alati pisut odavamad, kui tavaliselt, kuid mitte midagi röögatut.

Kuidas siis aru saada, et tegemist on pettusega? Eksperdid soovitavad esiteks guugeldada, kas hotell ikka päriselt olemas on. Selleks saab kasutada näiteks Google Mapsi, sisse lüüa aadress ja vaadata, kas seal midagi ikka asub.

Kahtlusemärk on ka see, kui hotell palub maksta pangaülekandega, sest seda on raskem jälitada. Üldjuhul kasutavad legitiimsed kohad ikkagi krediitkaarti või Paypali.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias