Hooldekodu küttesüsteemide ehitus jättis ümbruskonna kaevud tilgatumaks, keskkonnaamet geoloogide juttu ei usu

 (3)
GAG võimlahoone
Foto on illustreerivFoto: Ilmar Saabas

Kihelkonna hooldekodu maasoojuse tarbeks puuraukude tegemine lõppes ümberkaudsete kinnistute jaoks kuivade kaevude ja kraavidega, sest kevadise puurimise käigus lõigati läbi üks allikaharu.

Ehitusjärgus hooldekodu kõrval elav Leili Poobus ütles, et tema hoovi kõik tiigid on kuivad. “Majas sees on küll vesi olemas, aga kaev ja terve hoov üleüldse on küll täiesti kuiv,” sõnas ta Saarte Häälele.

Kihelkonna hooldekodu soojuspumba lahendus on vallavanem Raimu Aardami sõnul kõige mõistlikum ja soodsam lahendus. Projektis on kirjas, et “kinnine soojussüsteem maasoojusenergia kasutamiseks ei ole keskkonnale ohtlik, sest ei põhjusta veepinna muutusi”.

Vallale läheb kogu hooldekodu uus küttesüsteem maksma 25 190 eurot.Kokku oli projektis ette nähtud viis 144meetrist auku ning vahepeal oli töid teinud meeste sõnul muidu tugeva maapinna sees kuuemeetrine pehme langus. Vallavanem selgitas, et kokkusaamisel geoloogide ja muude asjatundjatega tuli välja, et läbi lõigati üks allikaharu.

Keskkonnaameti veespetsialist Anu Saue väitel on kaevudest vee kadumise põhjuseks pigem ilmastikuoludest tingitud pikaaegne veevaene periood, mitte puuraugud. “Kuna salvkaevude veeandvus pole stabiilne ja need võivad veevaesel perioodil kuivaks jääda, soovitame maaüksustele rajada alternatiivse veeallika – puurkaevu või kasutada Kihelkonna aleviku veevärki,” lisas ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias