Hotellitoa eest maksnud kliendi puhkuseplaanidele tõmmati vesi peale. Reisikorraldaja otsustas neli kuud hiljem, et tuba on 1000 eurot kallim

 (48)
Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaamFoto: Tiit Blaat

Reisi broneerinud tarbija pidi oma puhkuseplaanidega hüvasti jätma, kuna järsku selgus, et makstud raha polnud ikkagi piisav ja tarvis 1000 eurot juurde maksta. Reisikorraldaja sõnul oli süsteemis hinnaviga.

Nii juhtus ühe trip.ee kasutajaga, kes jagas foorumis teistega oma lugu.

"Reisi aeg 2019 maikuu. Ettemaks tasutud ja kinnitus olemas, et broneeringuga kõik ok. Nüüd üle nelja kuu hiljem saame teate, et broneeringu tegemise hetkel oli süsteemis viga ja hind vale. Et õige hind kahele toale ca 1000 eurot kallim. Et kas maksate juurde või saate ettemaksu tagasi," kirjeldas kasutaja.

"Aga me pole kummagi variandiga nõus. On mul õigus, kui arvan, et me peame ikkagi saama selle hinnaga nagu broneerisime?"

Kahene tuba oli broneeritud seitsmeks ööks. Kokku maksis tuba Porto Bello Hotel Resort & SPA Antalya hotellis 360 eurot. Tundub küll uskumatult odav hind, kuid nii mõnigi foorumi kasutaja kinnitab, et selliseid pakkumisi leiab küll. Samuti oli klient küsinud üle Kidy Tourist broneerimise ajal, et kas hind on ikka õige ja talle vastati jaatavalt.

Vaidlus reisikorraldajaga ei toonud tulemusi. Lõpuks ei jäänudki kliendil midagi üle ja asi päädiski sellega, et reis jäi ära ja ettemaks tagastati.

Klient on aga juhtunust nördinud, sest puhkuseplaanidega oldi juba arvestatud. Samuti ei ole ta rahul, et vea avastamiseks läks tervelt neli kuud.

Seotud lood:

Rahul pole ka teised kasutajad. "Ja et siis nüüd ongi, et reisifirma saab tehtud broneering suvalisel hetkel tühistada, piirdudes ettemaksu tagastamisega? Ühes eelnevas postituses juba viidati, et igati kobe idee intressita laenu saamiseks. No ei saa need asjad nii lihtsalt käia," kirjutab üks.

"Lepingust taganemise tagajärjed on reisikorraldaja ja kliendi puhul täiesti erinevad. Kui klient tahab omal soovil lepingust taganeda, siis ta peab firmale üldjuhul mingit kompensatsiooni maksma, näiteks broneeringu esimest makset talle ei tagastada. Firmal pole aga mingit kulu kui ta ei soovi lepingut täita. Lihtsalt sorry, me vabandame ja meil on väga kahju," lõpetab aga Kidy Touri endine klient.

Mis on aga Kidy Touri nägemus antud olukorrast? Mis seisis selle taga, et tarbijalt 1000 eurot juurde küsiti? Miks seda tehti alles neli kuud pärast broneeringut?

Kidy Touri tegevjuht Gvidas Aukštuolis vastas nii:

Kidy Touris töötame põhimõttel, et klient on kuningas. Sellel konkreetse juhu puhul, kus te mainisite, mõtlesime esmalt kliendile ja pakkusime erinevaid võimalusi olukorra lahendamiseks. Teie poolt mainitud 28.mai hotelli broneeringutele leidsime kõikidele lahendused, kas võimalust vahetada teise hotelli või soovi korral tagastasime raha.

Meil on hea meel, et meie kliendisuhete juhid leidsid kõikidele klientidele sobivad võimalused. Töötame oma klientide jaoks parima kogemuse nimel isegi olukordades, kus ilmnevad mõned arusaamatused.

Hind oli vale inimliku eksituse tõttu.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias