Ida-Virumaa ühistud on hädas venelastest omanikelt võlgade väljanõudmisega

 (32)
Kiviõli
KiviõliFoto: Jevgenija Zelenskaja

Ida-Virumaa korteriühistud pöördusid aasta tagasi õiguskantsleri ja riigikogu liikmete poole palvega seadusi muuta ning lihtsustada välismaalastest võlgnike korterite võõrandamise korda. Mitme Kiviõli korteriühistu näitel võib öelda, et praeguseks on omaniketa ja võlgades korterite probleem vaid süvenenud.

Mitme Kiviõli korteriühistu juhataja Sarkis Tatevosjan sõnul on ta püüdnud saavutada võlgade väljanõudmist Venemaa kodanikest korteriomanikelt, keda on nende ühistutes üheksa ning kelle võlad ületavad juba ammu korterite maksumuse, kirjutab Põhjarannik.

Tatevosjan ütles, et on olnud venelastest omanikega kirjavahetuses ja mõistab, et neil pole seda kinnisvara vaja, kuid esialgu ei taha nad seda riigile ära anda, kuna loodavad tehtud investeeringute eest mingitki hüvitist saada.

Katsed võlgu kohtu kaudu välja nõuda ei ole tulemusi andnud: “Mul on olemas kolm Eesti kohtu otsust selle kohta, et kuna korteriomanik ei ela Eestis, vaid Venemaal, siis tulebki Venemaale pöörduda,” ütles Tatevosjan.

Korteriühistud näevad probleemi lahendust selles, et kui välismaalastest korteriomanikud endast ise kuidagi märku ei anna, siis tuleb nendelt võlgade väljanõudmisel langetada kohtuotsused Eestis.

Nõnda tekib korteriühistutel võimalus edasiseks tegutsemiseks: nad võivad korteri välja osta, maha müüa või riigile üle anda, nagu paljud seda praegu teevad, vastasel korral võivad paljud majad vastutustundetute korteriomanike võlgade tõttu kütteta või teiste kommunaalteenusteta jääda ning lõpuks tondilossiks muutuda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias