Iga masin kümmet aastat vastu ei pea: Vaata, millised pesumasinad põrusid kestvustestis

 (272)
Iga masin kümmet aastat vastu ei pea: Vaata, millised pesumasinad põrusid kestvustestis
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Hea pesumasin peaks võimalikult vähe elektrit kulutama ja kaua vastu pidama. Et neid omadusi kontrollida, testis Saksamaa tarbijakaitseorganisatsioon Stiftung Warentest 13 pesumasinat. Paljud kaubamärgid läbisid testi probleemideta, ent kolm pesumasinat ei pidanud kestvustestile vastu, vahendab portaal t-online.

Testi võitjateks olid Bosch, Miele ja Siemens, millel olid eeskujulikud tulemused nii funktsionaalsuses, käsitsemismugavuses, vastupidavuses kui ka keskkonnasõbralikkuses. Samas on tegu ka kõige kallimate kaubamärkidega. Organisatsioon soovitab AEG pesumasinat Lavamat L76471PFL, mis on eelnimetatutest odavam, kuid saavutas testis parima pesemistulemuse. Samas on masin konkureerivatest toodetest veidi valjem.

Soodsamate kaubamärkide nagu Beko, Gorenje või LG eelistamine ei pruugi aga pikemas perspektiivis rahakoti-sõbralikuks otsuseks osutuda. Need kolm pesumasinat ütlesid kestvustestis üles. Kestvustestis pidid masinad vastu pidama 1840 pesukorda, mis vastab kümne aasta pikkusele kasutamisele.

Beko WBB 71443 LE ütles poole testi pealt elektroonikaprobleemide tõttu üles.
Gorenje W 8544 T kaks seadet andsid kestvustesti esimeses pooles alla. Trumlit ümbritsev isolatsioonimaterjal lahustus ning kleepus trumlit ringi vedava rihma külge. Veorihm purunes tsentrifuugi-tsükli ajal.
LG F 14A8QDA jõud rauges samuti poole kestvustesti peal - äravoolutoru hakkas lekkima ja masin lasi vett läbi.

Hea lugeja, milline pesumasin on sind kaua ja probleemivabalt teeninud?

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias