Iga viies reisija jätab reisikindlustuse sõlmimata

 (3)
Superstaaridega soomes
Foto: Tanel Meos

Ligi pooled reisijad sõlmivad kindlustuslepingu koos reisiga, kuid viiendik reisile minevatest Eesti inimestest jätab reisikindlustuse soetamata, selgus PZU Kindlustuse sotsiaalmeedias läbi viidud küsitlusest.

Küsitluses osales ligi 2200 inimest, kellest 45% vastas, et nad soetavad reisikindlustuse koos reisiga. Vastajatest 15% ütles, et nad sõlmivad kindlustuse kolm päeva enne reisi, 5% päev varem ja sama paljud kuu aega enne reisi. Reisikindlustuse jätab ostmata 20% reisijatest, teatas kindlustusettevõte.

Kindlustusfirma isikukindlustuse tootejuhi Kristo Õunapuu sõnul on positiivne trend, et igal kümnendal vastajal on aastane kindlustusleping, kas siis eraldi sõlmituna või kaardiomanikuna läbi panga.

„Nädala-paaristel Mandri-Euroopa reisidel olen saanud alati ilma kindlustuseta hakkama,“ kommenteeris üks vastaja. Teine märkis, et teeb „pikemad reisid koos kindlustusega, lühikesed sutsud ilma“.

Reisikindlustus katab ootamatud õnnetusjuhtumid ja haigestumised välismaal, lisaks reisitõrke kulud ja pagasi kahjustumise või kadumise.

Kindlustus on vajalik ka lühipuhkusel lähiriikides Lätis ja Leedus või Soomes. Õunapuu tõi välja, et naaberriikidesse toimuvate lühireiside puhul on kahjuks suhteliselt levinud kindlustusjuhtumid auto aknaklaasi purustamine ja esemete vargused, olgu selleks siis arvuti või spordikott. Samuti on tema teatel tavalised meditsiinilise abi juhtumid, kus naaberriikides rahvaspordiüritustel osalejatel on tulnud ravida luumurde.

„Euroopa ravikindlustuskaart kehtib Euroopa Liidu riikides ja vältimatule esmaabile, täiesti murevabaks reisimiseks on siiski lisaks vaja reisikindlustust. Ravikindlustuskaart ei kata visiidi- ja omaosalustasusid või haige transporti koju, samuti mitte erakliiniku külastust,“ lisas Õunapuu.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias