IKEA vastab: milliseks kujunevad Eesti e-poe hinnad ja kust riigist hakkab kaup siia saabuma?

 (21)
Läti IKEA enne avamist
Läti IKEA enne avamistFoto: Karin Kaljuläte

IKEA sõnul on nende eesmärgiks, et eestlased ei käiks kõrge hinna tõttu teises riigis mööbli järel, vaid ostaks ikka Eestist.

IKEA avalikustas täna, et sügisest avatakse Eestis väljastuspunkt ja turule tuuakse ka e-pood, kust igaüks saab lihtsa vaevaga kaupa tellida.

Kasulik uuris üle, kuidas pood täpsemalt toimima hakkab ja milliseks võiks kujuneda kojutoomishinnad ja tarneajad.

IKEA Baltikumi müügijuhi Johannes R. Jóhannessoni sõnul ei saa nad hetkel veel öelda, milliseks kujuneb kauba väljastuspunkti tellimise hind. "Kuid kindlasti on meie eesmärgiks pakkuda atraktiivset ning konkurentsivõimelist hinda. Samuti ei saa me veel öelda täpset tarnetähtaega," ütles ta.

Milliseks kujuneb aga e-pood? Jóhannessoni sõnul töötatakse veebipood välja koostöös mitme erineva ettevõttega ning eesmärgiks on pakkuda klientidele inspireerivat ning praktilist lahendust, mis teeb ostlemise mugavalt. "Keskkonna ehitusel on oluline keskkonna paindlikkus, et vajadusel saaksime teha lihtsasti muudatusi vastamaks klientide ootustele. Suurt rõhku paneme kasutajamugavusele – lihtne toodete vaatlemine, meelepäraste toodete nimekirja koostamine, ostuprotsess, koju või väljastuspunkti tellimine ning maksmine," ütles ta.

Eraldi tootevalikut Eesti e-poele ei tule. "Tootevalikus on ligi 8000 toodet, mis on kõikide IKEA poodide tootevalikus," sõnas Jóhannesson.

Seotud lood:

Millised hinnad võivad tarbijat ees oodata? "Eesti e-poodides soovime pakkuda turul konkurentsivõimelist hinda. Meie eesmärgiks on, et eestlased ostleksid Eesti IKEA e-poes, mitte ei suunduks teistesse IKEA poodidesse ükskõik millisel põhjusel," lõpetas Jóhannesson.

Eesti e-poe tooted saabuvad peamiselt Lätist, kuid vajadusel ka Leedust.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias