Innovaatiline viis asendada plastpakend - köögiviljad pakendati ootamatusse pakendisse

 (19)
Innovaatiline viis asendada plastpakend - köögiviljad pakendati ootamatusse pakendisse
Banaanilehtedesse pakendatud köögiviljad.Ekraanitõmmis, architecturendesign

Tai supermarket leidis plastikule huvitava ja uudse asenduse köögiviljade banaanilehtedesse pakendamise näol, mis on biolagunevad ja saab visata hiljem komposti hulka, kirjutab Architecturendesign.net.

Paljude jaoks võib banaanilehtede või muude lehtede kasutamine pakendina kasutamine tunduda veider. Tais, Changmais asuv Rimping supermarket asus teatud toodete pakendamisel kasutama just banaanilehti, et panustada plastiku vähendamisse.

Supermarket kasutab banaanilehti osade puuviljade ja köögiviljade pakendamisel, kogu pakk kinnitatakse paelaga. Toidu kood, millega kassas seda lihtsam tuvastada on, lisatakse kleepsuga.

Europarlament keelas plastesemed aasast 2012

Kolmapäeval kiitis parlament heaks uued eeskirjad, millega keelatakse ühekordselt kasutatavad plastikesemed nagu taldrikud, söögiriistad, kõrred ja vatitikud.

2021. aastaks keelatakse ELis järgmised tooted:

  • Ühekordsed plastist söögiriistad (kahvlid, noad, lusikad ja söögipulgad);
  • Ühekordsed plasttaldrikud;
  • Plastikust joogikõrred;
  • Plastikust vatitikud;
  • Õhupallide plastvarred;
  • Oxo-biolagunev plastik, toidukarbid ning vahtpolüstüreenist tassid.


Uus ringlussevõtu eesmärk ja suurem vastutus tootjatele

Seotud lood:

Liikmesriigid peavad saavutama plastikpudelite 90-protsendilise kogumise aastaks 2029. Toodetavad plastpudelid peavad sisaldama vähemalt 25 protsendi ulatuses taaskasutatud materjali aastaks 2025 ja 30 protsendi ulatuses aastaks 2030.

Kokkulepe tugevdab „saastaja maksab“ põhimõtet, seda eelkõige tubakatoodete puhul, kehtestades tootjatele laiendatud vastutuse. Uut korda kohaldatakse ka kalapüügivahendite suhtes, et tagada tootjad, mitte kalurid, kannaksid merel kaduma läinud võrkude kogumise kulud.

Samuti nähakse eeskirjadega ette, et suitsupakkidel tuleb kohustuslikus korras ära märkida plastikfiltritega sigarettide tänavale viskamisega kaasnev negatiivne keskkonnamõju, samuti ka muudel toodetel, nagu plasttopsid, niisutatud salvrätid ja hügieenisidemed.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias