Instagram plaanib konkurendilt laenatud lahendusega suurt muudatust

 (13)
Instagram plaanib konkurendilt laenatud lahendusega suurt muudatust
Foto: Scanpix

Instagram plaanib suurt muutust. Sotsiaalmeediakanal on teatanud, et testivad uut algoritmi-põhist uudisvoogu selle asemel, et kuvada kasutajale kronoloogilises järjekorras kogu avaldatud pildipostitusi, vahendab news.com.au.

Teiste sõnadega - sinu foto- ja videovoog hakkab koosnema tulevikus sellest, mida Instagram arvab, et võiks sind kõige enam kõnetada. Umbes nagu Facebookis.

Instagram avalikustas selle muudatuse oma blogis juba varem, öeldes, et fotode ja videote järjestus kasutaja uudisvoos hakkab baseeruma inimese huvidel ja sellel, milline on sinu suhe inimestega, kelle postitusi sinu voos kuvatakse.

„Kui sinu lemmik muusik jagab videot eelmise nädala kontserdist, ootab see sind telefonis esimese asjana, kui hommikul üles ärkad, sõltumata sellest, kui palju on vahepeal teised sinu poolt jälgitavad kasutajad pilte või videoid postitanud. Kui sinu parim sõber jagab pilti oma uuest kutsikast, siis ei jää sa ka sellest ilma," selgitati postituses.

Veebruaris kannatas aga Twitter seesuguse Facebookilt laenatud algoritmi kasutamise tagajärjel. Kasutajate hulgas tekkis pärast seda viraalseks muutunud hashtag RIPTwitter.

Instagrami kasutab hetkel rohkem kui 400 miljonit aktiivset kasutajat. Instagram lubab, et muudatused viiakse ellu järkjärguliselt ning kasutajad ei pea ühel päeval üles ärgates avastama, et nende armastatud ja tuttav äpp on täielikult muutunud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias