Internetis avaldati 215 000 Eesti kasutaja parooliga andmebaas

 (100)
Internetis avaldati 215 000 Eesti kasutaja parooliga andmebaas
Foto: Scanpix

Internetis on nüüd kättesaadav umbes 215 000 Eesti internetikasutaja konto ja paroolidega otsitav andmebaas, mille avaldanud inimene ütles intervjuus Geeniusele, et ta tegi seda inimeste turvateadlikkuse tõstmiseks.

Eesti kasutajate andmed pärinevad kokku 1,4 miljardi konto seast, mis on aastatel 2004-2017 lekkinud ligi 250 erinevast e-teenustest ja ettevõttest, kirjutab portaal Geenius.ee.

Näiteks on seal üle 120 000 hot.ee aadressi, aga ka 176 aadressi Tartu Ülikooli Kliinikumist, 169 aadressi Tallinna Tehnikaülikoolist, 140 aadressi Tallinna linnavalitsusest, 95 aadressi Eesti Rahvusringhäälingust, sadu e-postiaadresse võib näha ka Tallinna ja Tartu Ülikooli domeenidelt, Starmanist, Tallinna linnavalitsusest, Eesti Energiast ja mujalt.

Tuhended kontod pärinevad tasuta e-postiteenustest nagu hot.ee, mail.ee ja internetiteenuspakkujatelt Starman, Elion, Neti.ee, Solo.ee, Infonet, STV jne.

Veebilehe aadress on https://gotcha.pw ja see näitab paroole vastavalt külastaja IP aadressi riigile ehk Eesti vaataja näeb Eestist lekkinud kontosid.

Loe pikemalt portaalist Geenius.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias