Jaanuaris müüdi Eestis kaheksa miljoni euro eest telefone

 (8)
Huawei P9 Lite
Jaanuaris müügiedult kolmandaks jäänud Huawei P9 liteFoto: Ago Tammik

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eesti jaemüügis jaanuarikuus kaheksa miljoni euro eest 28 600 mobiiltelefoni. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvas mobiiltelefonide müügikäive 13,7 protsenti ning tükimüük viie protsendi võrra.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul kinnitavad jaanuari telefonimüügi kasvunumbrid, et Eesti tarbijad tunnevad ennast kindlalt. "Kõrge tööhõive määr, kasvanud palgad ja tarbijate kindlustunne võimaldavad suunata rohkem vahendeid tarbimisse," ütles Seema, kelle sõnul ostavad eestlased üha rohkem telefone ning tõusnud on ka seadme keskmine hind.

"2017. aasta telefonide müügiprognooside osas enam nii optimistlik olla ei saa. Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringu kohaselt on nii tarbijate kui ka kaubandusettevõtete ootused inflatsioonile tõusnud. Jaanuaris oli inflatsioon Eestis 2,7% ning aktsiisitõusud veebruaris lisavad sellele hoogu juurde," selgitas Seema ja lisas, et kuna palgad enam samas tempos ei tõuse, siis võib lähikuudel oodata tarbijate ettevaatlikumat suhtumist suurematesse ostudesse.

79% jaanuaris Eesti jaeturul müüdud telefonidest olid GfK statistika järgi nutitelefonid. Nuputelefonide müük on Seema sõnul pidevas langustrendis. "Mõningast elevust on eestlaste seas tekitanud Nokia 3310 turule tagasitulek. See võib hetkeks nuputelefonide populaarsust suurendada, kuid vaevalt see üldist trendi oluliselt muudab," märkis Seema.

Seotud lood:

Jaanuarikuu 10 ostetumat nutitelefoni Tele2-s:

1. Huawei Y5II
2. Samsung Galaxy J3
3. Huawei P9 lite
4. Samsung Galaxy J5
5. Samsung Galaxy A5
6. Apple iPhone 7
7. Samsung Galaxy S6 edge
8. Samsung Galaxy J7
9. Apple iPhone SE
10. Samsung Galaxy A3

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias