Jalgratturid rikuvad kõige sagedamini reegleid ülekäigurajal sõites

 (166)
Jalgrattur maanteel
Jalgrattur maanteelFoto: Madis Veltman

Jalgratturid eksivad kõige sagedamini liiklusreeglite vastu ülekäigurajal, kuid ka autod pole ratturite märkamiseks piisavalt tähelepanelikud, ütles Lõuna prefektuuri patrullitalituse juht Alvar Pähkel.

Sooja ilmaga on tänavatel ka palju jalgrataste ja tõukeratastega liiklejaid, kirjutab ERR. Ratturid on tänavu saanud viga 56 õnnetuses ja võrreldes möödunud aastaga on suurusjärk umbes sama - siis oli selleks ajaks õnnetusi olnud 63, nii mullu kui tänavu on sel perioodil liikluses hukkunud kaks jalgratturit.

"Õnnetused juhtuvad eelkõige seetõttu, et liikluses ei osata teistega arvestada ja kiputakse sõiduoskusi üle hindama. Eksivad üsna võrdses ulatuses mõlemad, nii ratturid kui autojuhid," tõdes Pähkel. "Levinum reegel, mille vastu ratturid eksivad, on sõidutee ületamine ülekäigurajal. Liiklusseadus lubab jalgratturil sõiduteed ületada ülekäigurajal jalgrattal sõites, kuid ei anna jalgratturile teiste sõidukijuhtide suhtes eesõigust."

Ta lisas, et ka autojuhid ei veendu piisavalt tähelepanelikult, et lähedusest pole tulemas mõnd kaherattalist, kellega teed võivad ristuda. Silmaga mõõdetakse enamasti vaid ümbruses olevaid teisi autosid ja ülekäiguraja juures seisvaid jalakäijaid.

Seotud lood:

Tõukerattad ja mootoriga tõukerattad pole liiklusõnnetustesse kuigi tihti sattunud ja Pähkel pidas põhjuseks seda, et tõukerataste, eriti elektriliste tõukeraste osakaal liikluses on veel väga väike.

"Elektritõukeratta maksimumkiirus on keskmiselt 25-35 kilomeetrit tunnis ning rattur peab arvestama, et kui sõidukiirus valitakse suurem, ei ohustataks sellega teisi liiklejaid," pani Pähkel liiklejatele südamele ja lubas, et kui politsei märkab ohtlike sõiduvõtete või kiirusega ratturit, ei jäta nad sekkumata ja juhivad ratturi tähelepanu tagajärgedele, mis tema sõidustiilil olla võivad.

Loe refereeritud artiklit pikemalt ERR portaalis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias