Järelmaksulembene Eesti: kõige kõrgema hinnaklassi kodutehnikat ostavad eestlased laenuga

 (11)
Kodutehnika kauplus. muudan
Foto: Ilmar Saabas

Experti tehnikakaupluste andmetel soovivad eestlased järelmaksuga eelkõige tasuda kallimat sorti kodutehnika eest nagu külmkapid, pesumasinad ja telerid.

Experti tehnikakaupluste turundusjuht Joonas Kulli selgitas, et tehnikakauplustes on järelmaksust saanud tavaline ostu finantseerimise viis.

Kulli tõi esile, et põhilised tooterühmad, mida Experti kauplustest järelmaksu abil soetatakse, on külmkapid, pesumasinad ja telerid ehk tooted, mis on tavapärasest veidi kallimad ning mille eest klient ei taha või ei saa kogu hinda kohe tasuda.

Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi edastusel on ka Telia järelmaksu võtjad enamasti need, kes ostavad kallima hinnaga tooteid.

"Kallimad telefoni, tahvlid, arvutid ja telerid. Samasugune trend on ka partnerite juures," viitab Neudorf poodidele, kus on võimalik kaupu osta Telia järelmaksuga (näiteks Euronics).

Kasulik on varem kirjutanud ka sellest, et järelmaksu või laenuga armastavad eestlased käia ka reisidel, sest nii ei pea korraga kogu summat välja käima ning reisikulud võib kogu aasta peale igakuisteks makseteks jagada. Kui mõistlik see on, jäägu iga ühe enda otsustada.

Tarbijakaitseamet on öelnud, et nutiseadmete, kodumasinate ja teiste toodete ning teenuste järelmaksupakkumiste puhul on oluline teada, et reklaamlaused „telefon tasuta kätte“, „saa tahvel kätte null euroga“ või „maksma hakka alles kevadel“ ja muud taolised väljendid ei ole lubatud.

Seotud lood:

Sellise pakkumise puhul puudub järelmaksu kasutamiseks sissemakse ning toote eest tuleb tasuda hiljem, kuid sellele lisandub üldjuhul intress ja tihti on tagasimakseperiood pikk ning toote eest makstav kogusumma suur. Pikaajalise rahalise kohustuse võtmist tuleb hoolikalt kaaluda.

Vahel on lepingu kohustuslikuks tingimuseks tähtajalise kohustusega liitumine, näiteks järelmaksuga mobiiltelefoni ostmisel. Sellisest tähtajalisest lepingust varem vabanemiseks võib ettevõtja nõuda leppetrahvi.

Hea lugeja - kirjuta meile, kuidas finantseerid sina suuremaid oste - kas kasutad selleks järelmaksu, krediitkaarti või hoopis hoiustad raha, et ettenägematutes olukordades oma vahenditega toime tulla? Kirjuta kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias