Järgmine elektrimüüja teatas üleminekust ühisarvele

 (2)
Elektriliinid hange all.
Foto: Bianca Mikovitš

Imatra Elekter alustab tulevast aastast elektrienergia ja võrguteenuse ühise arve esitamisega, muutes elektrienergia eest tasumise mugavamaks ning võrdsustades elektrituru konkurentsitingimusi.

Need elektrienergia tarbijad, kes varasemalt on eelistanud ühisarve teenust näiteks teiste teenusepakkujate soodsamale elektrihinnale, saavad nüüd valida teenusepakkuja, kes suudab pakkuda mõlemat - lihtsustatud arveldamist ning ka konkurentsivõimelist soodsamat elektrienergia hinda.

Imatra Elekter AS läheb ühisarve esitamisele üle 2017. aasta jaanuarist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi andmeil on Eestis kokku 27 jaotusvõrguettevõtjat, kes haldavad üle 65 500 kilomeetri madal- ja keskpingeliine.

Elektrilevi OÜ turuosa moodustab näiteks 87,5 protsenti, millele järgnevad Ida- ja Lääne-Virumaal tegutsev VKG Elektrivõrgud OÜ ja Lääne-Eestis tegutsev Imatra Elekter AS.

Seni on võrguteenuse ja elektri eest ühise arve väljastanud need võrguettevõtted, kes tegelevad ise ka elektri müügiga. Samuti on ühisarve esitanud Eesti Energia neile klientidele, kes asuvad Elektrilevi võrgupiirkonnas – seda on võimaldanud varem väljakujunenud infosüsteemid.

Uue väljaarendatud lahenduse puhul saavad Elektrilevi võrgupiirkonna klientidele ühise arve võimalust pakkuda kõik elektrimüüjad, kes süsteemiga liituvad.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias