Järjekordne Subway avab uksed: võileivakoht astub restoranide arvus McDonald'si kandadele

 (11)
Võileivarestorani Subway avamine
Subway Tallinna kesklinnasFoto: Eero Vabamägi

Ülemaailmne võileivarestorani bränd avas Pärnus äsja valminud ärihoones oma esimese toitlustuskoha, mis on ühtlasi esimene Subway väljaspool Harjumaad.

Vähem kui kolme aastaga on Subway avanud Eestis kokku üheksa võileivapoodi. McDonald's-il on Eestis praeguse seisuga kümme toidukohta ehk vaid üks restoran rohkem kui Subway brändil.

Subway Eesti arendusjuhi Ats Raigla sõnul on Pärnus Riia maanteel asuva Subway kontseptsioon seni avatud võileivapoodidest pisut erinev. „Tegemist on esimese maanteepeatuskoha-tüüpi Subway’ga Eestis. Rahvusvahelises kontekstis läheb sellistel Subway’del edukalt, kuid eks aeg näitab, kuidas Pärnu võileivapood omaks võetakse,“ ütles ta.

Ärihoone Bitestopi ametlik avamine toimub reede keskpäeval, kuid Subway on kliente teenindanud alates teisipäevast. “Kõlakad Subway’st liikusid pärnakate seas juba ammu – nüüd oleme avatud ning huvi Subway vastu on esimestel päevadel märkimisväärne,” rääkis Henry Oro, kes koos Raiglaga Eestis ning Lätis Subway’d arendab.

Pärnu Subway võileivapoes on 24 istekohta ning esialgu on tööd saanud kaheksa inimest. „Menüüs on sarnaselt teistele Subway’dele täidisega võileivad, küpsised ja ka värsked salatid. Kõik saiad ja küpsised küpsetame igal hommikul kohapeal, täpselt nii nagu teisteski võileivapoodides,“ kirjeldas Raigla.

Seotud lood:

Raigla lisas, et sarnaselt Tallinna piirkonnas populaarseks muutunud Subway cateringi teenusele saavad ka Pärnu inimesed nüüdsest Subway tooteid kontorisse või sündmustele tellida.

Miks Subway just Pärnus avati, on arendusjuhtide sõnul soodsate tingimuste kokkulangevus. „Leidsime Subway avamiseks sobiliku koha ning frantsiisivõtja, kes tahab Pärnus ülemaailmset brändi esindada,“ märkis Raigla.

Bitestop ärihoone ehitamisel peeti silmas USAs levinud bite-stop puhkealasid, kus koos tegutsevad tankla ning toidukohad. Lisaks Subway’le seadsid end uues ärihoones sisse Diner ja R-Kiosk.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias