JULGE RAHVAS: Eesti inimesed ei karda Vahemere ääres puhkust veeta

 (32)
TOPSHOTS-TUNISIA-UNREST-TOURISM
Foto: FETHI BELAID, AFP

Ärevad ajad Vahemere maades peegelduvad ka Eesti reisijate puhkusesihtkohtade eelistustes, kuid mitte märkimisväärselt. Lõuna-Euroopat ei kardeta - vastupidi, selle populaarsus aina kasvab. Põhja-Aafrikale reisisihtkohana ennustatakse aga huvi vähenemist.

Kreeka pole eestimaalaste reisisihtkohtade nimekirjast Kaleva Traveli esindaja kinnitusel kuhugi kadunud. Küll aga puudub reisijatel huvi puhkust veeta Tuneesias või Marokos. Kuid näiteks Egiptusesse lennata ei peljata.

„Egiptuse talvehooaja müük on alanud ja juba on neid, kes talvereisi Sharm el Sheiki ja Hurghadasse on ära tellinud,“ kinnitas Carlson Wagonlit Traveli turundusjuht Hiie Aru.

Aru sõnul Marokosse Tallinnast puhkuselende Eestist ei korraldata. „Maroko ja Tuneesia vastu puudub hetkel ka klientide huvi. Kellel on vajadus nimetatud sihtkohtadesse reisida, saab seda teha regulaarlendudega,“ ütles ta.

Estraveli juhatuse liige Anne Samlik ütles Ärilehele, et kõik terroriaktid mõjutavad reisimist negatiivselt. „Ilmselgelt ei jää negatiivsete mõjutusteta nii Tuneesia kui kogu Põhja-Aafrika. Lõuna-Euroopa on viimastel aastatel populaarsust kasvatanud ja ilmselt see lähiajal ka jätkub,“ märkis Samlik.

Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuht Olev Riisberg ütles, et Tuneesia terrorirünnak on muutnud firma ettevaatlikuks. "26. juunil toimunud terrorirünnakus Novatoursi kliente ei olnud. Meie kliendid jõudsid Tuneesiast tagasi 12. juunil. Saame sündmuste kohta infot erinevatest kanalitest ja oleme ühenduses meie välispartneriga kohapeal," ütles Riisberg ning lisas, et lähiajal teeb Novatours otsuse, kas Tuneesia reisid toimuvad sügisesel perioodil või mitte.

Seotud lood:

Egiptuse reisid algavad Novatoursil oktoobris ning hetkel reisiplaanides mingeid muudatusi ei ole, lisas Riisberg.

Kreeka finantsturbulents pole kolme reisifirma esindaja kinnitusel aga vähimalgi määral mõjutanud inimeste huvi sinna reisida. Näiteks Novatours on juuli keskpaigani kõik Kreeka reisid välja müünud ning märgib, et paanikaks põhjust pole. Küll aga soovitavad reisikorraldajad Kreekasse minnes kaasa varuda sularaha.

Anna teada, kas Tuneesia terrorirünnak või Kreeka finantsolukord on sind Vahemere äärde reisides ettevaatlikuks teinud - kas oled pidanud seetõttu oma pikalt etteplaneeritud reisi muutma või selle ära jätma? Kirjuta kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias