Kaheksa nippi, kuidas autorendifirmalt vettpidav leping saada

 (14)
autorent
autorentFoto: Siim Lõvi

Autorendi ettevõtete kogemus näitab, et tarbijad sõlmivad tihti lepinguid hooletult, eeldades, et kõik on üheselt mõistetav ning tarbijale soodne. Ometigi on iga autorendiettevõtte lepingutingimused erinevad, mistõttu ka vastutuse ja õiguste määr sõltub just allkirjastatud lepingust.

Kuidas valida turvalist rendifirmat, kes pakuks ühtlasi ka sobilikku autot ja lepingutingimusi?

Euroopa viis suuremat autorendifirmat - Avis/Budget, Enterprise, Europcar, Hertz ja Sixt - on Euroopa Komisjoni ja riiklike tarbijakaitseametite eestvedamisel üle vaatamas oma teenuste tingimusi eesmärgiga muuta lepingu sisu ja vorm tarbijasõbralikumaks ja selgemini mõistetavamaks.

Just lepingu mõistmine ja selle allkirjastamine on autorendi puhul esmatähtis ning võimaldab tarbijatel eristada kvaliteetseid teenusepakkujaid n-ö brokeritest, kelle vahenduse läbi tihtilugu tarbijad segadusse satuvad ning sama tasu eest vähem väärtust kasutada saavad.

1. Rendilepingut sõlmides eelista otse rendiettevõtteid, mitte vahendajaid. Otsi välja ka rendiettevõtte kohaliku esindaja kontakt, kes ei saa välismaal toimuva rendilepingu tingimusi muuta, kuid aitab vajadusel lepingu tingimusi lahti seletada ning oskab soovitada võimalusi mõne mure lahendamiseks.

2. Kui välisriigi autorendi teenindaja ei austa sinu soove lepingu vormistamisel, siis võta ühendust sama rendiettevõtte Eesti esindusega.

3. Enne lepingu allkirjastamist loe tingimused hoolega läbi. Eriti oluline on rendi kogumaksumus, kindlustuste olemasolu ja vastutuse määrad. Kui kogumaksumus ei sobi, siis saab tingimused uuesti läbi rääkida ja vajadusel lepingut muuta.

4. Kui lepingu tingimused ei vasta eelinformatsioonile või sa pole kirjutatuga nõus, siis ära allkirjasta seda!

5. Rendi alguses vaata kindlasti auto üle ning jäädvusta fotodena vigastused ja kütuse kogus. Erilist tähelepanu pööra sõiduki klaasidele ja velgedele - nendele ei laiene avarii- ega varguskindlustus.

6. Kui tagastad sõiduki ajal, mil kontor on suletud, tee autost korduspildid, et jäädvustada olukord, mil auto üle andsid.

7. Hoia alles viimase tankimise kütusetšekk - seda võidakse hiljem küsida.

8. Kui teenust pakkuval rendiettevõttel puudub Eestis kontaktisik ning sul ei õnnestu firmaga kontakti saada 10 tööpäeva jooksul, siis vaidlusta tehing panga kaudu. Tegemist on küll tasulise teenusega (juhul kui kasseeritud tasud on õigustatud), kuid vähemalt saad ammendava vastuse.

Autorendi põhitõde on see, et leping tuleb korralikult läbi lugeda ning tekkivatele küsimustele enne allkirjastamist vastused saada. Kui tarbijale jääb leping ebaselgeks, siis on hilisemad arusaamatused kerged tekkima.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias