Kaheksa supertoitu, mille kasu tervisele on kõigest müüt

 (57)
Kaheksa supertoitu, mille kasu tervisele on kõigest müüt
Foto: Ingmar Muusikus

Supertoidud on viimane sõna toidutrendide seas. "Supertoitudeks" kutsutavates toiduainetes on väidetavalt nii palju kasulikke toitaineid, et nende söömine hoiab sind terve elu tervislikuna. The Independenti teatel on aga suur osa sellest, mida meile räägitakse, müüt.

1. Kookosvesi

Ehkki sotsiaalmeedia on täis pilte ilusate kõhulihastega inimestest, kes kookosvee pudelit käes hoiavad, ei ole selle mõju tervisele või kaalulangusele tegelikult tõestatud. Uuringute järgi on kookosvesi sama tervislik kui kõige tavalisem kraanivesi.

2. Chia seemned

Chia seemned on üks neist trenditoitudest, mida kasutatakse kõikjal. Chia seemnetes on väidetavalt kõige rohkem omega-3 rashvappeid, mis on kasulikud meie ajule ja nahale. Tegelikult ei ole chia seemned sugugi kasulikumad kui näiteks kalaõli või lõhe söömine.

3. Lehtkapsas

Lehtkapsas on samuti kõikjal. Ent selle kasulikud toitained saab kätte ka lehtkapsa oluliselt odavamast sugulasest brüsseli kapsast.

Foto: erakogu
Seotud lood:

4. Goji marjad

Teadlaste sõnul ei ole goji marjade kasulikku mõju tegelikult kunagi tõestatud ning kõik supertoidu potentsiaaliga omadused, mis on goji marjadel, sisalduvad ka näiteks erinevate piparde, spinati ja kapsa koostises.

5. Quinoa

Quinoa on tänapäeval ilmselt üks kallimaid ja trendikamaid teravilju. Teadlaste sõnul on quinoa küll väga tervislik, ent kaotab paraku suure osa enda toiteväärtusest kokkupuutel veega ehk siis pestes või keetes.

Foto: Tiit Blaat

6. Tume šokolaad

Tumeda šokolaadi kasulikkuse nullivad suhkur ja rasv, mida šokolaad lisaks kasulikele ainetele sisaldab.

7. Peet

Peet on küll tõepoolest haipi väärt, kuna selle söömine alandab südamehaiguste riski, ent samas on selle ülesöömisel jällegi vastupidine mõju: nimelt võib peedi liigne tarbimine olla üks soolevähi põhjustest.

Foto: Anni Õnneleid

8. Mustikad

Mustikate puhul on tegemist ajaloo suurima pettusega. Mustikad on küll head südamele ja vereringele, ent suurim iroonia peitub selles, et üks keemilistest elementidest, mida mustikas sisaldab, ei lase neil ainetel tegelikult vereringesse imbuda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias