Kaitsemaskide müük on enamik toidupoodides suurenenud. Loe, millises hinnaklassis maske müüakse

 (40)
Kaitsemask
Foto on illustreeriv.Foto: Ilmar Saabas

Viimastel nädalatel on koroonaviirus hakanud taas tuure koguma, mistõttu on ka kaitsemaskide müük suuremates poodides kasvule pööranud.

Prisma

„Hetkel on kaitsemaskid kohustuslikud välisriikidesse lennukiga reisimisel. Lisaks on mõned ööklubid hakanud ka nende kandmist oma külastajatelt nõudma ning kuna koroonaviirus levib piisknakkusena, siis on vastutustundlik kanda maske nii rahvarohkemates kohtades kui ka transpordivahendites,“ sõnas Prisma Peremarketi hankedirektor Tõnis Tomingas.

Ühekordseid meditsiinilisi kaitsemaske müüakse praegu Prismas 50 tükki karbis hinnaga 39.90 eurot. Erinevast materjalist korduvkasutatavad kaitsemaskid on saadaval hinnavahemikus 3.49 kuni 5.95 eurot.

Ühekordsed maskid on Prismas kolmekihilised, mille kasutusaeg on kolm tundi. Kasutusaeg võib ka lühem olla, sest kui see on aevastades või köhides niiskeks läinud, võib see soodustada nakatumist. Viiruse eest meditsiinilised maskid täielikku kaitset ei paku, kuid sellest hoolimata vähendavad nakatumise riski mitu korda.

Korduskasutatavad maskid on Prismas puuvillased ja sünteetilised. Tegemist ei ole meditsiinilise maskiga, seega kindlat ajalimiiti pole, kuid mask ei tohi olla niiske ning seda tuleb iga päev pesta.

Tomingas lisas, et Soomes asuv Prisma emafirma S-Grupp on varunud endale erinevate kaitseomaduste ja hinnaklassis olevaid kaitsemaske ning vajadusel saab neid tuua täiendavalt müüki ka Eestisse.

Maxima

Kaitsemaskide müük on suurenenud oluliselt ka Maxima kauplustes. Augusti esimesel nädalal kasvas müük Maxima Eesti müügiosakonna juhi Marge Kikase sõnul seitse korda.

Müügil on kahte erinevat varianti ühekordseks kasutamiseks mõeldud kolmekihilisi makse, mida on 50 tükki pakendis ja maksab 24,99 eurot. Samuti müüvad nad viie tüki kaupa neljakihilisi kaitsemaske, mis maksab 14,99 eurot.

Rimi

Rimi avalike suhete juhi Katrin Batsi sõnul on samuti müük veidi suurenenud. "Töötame selle nimel, et varud vastaks nõudlusele," ütles Bats.

Ta ütles, et praegu müüakse poodides nii kolmekihilisi ühekordseid maske, mis ei ole meditsiinilised kui ka korduvkasutatavaid. Odavaimate hinnad algavad 0,79 eurost maski kohta (komplektis 3 või 5 tükki) ja ulatuvad kuni 3,99 euroni.

Selver

Olulist tõusu ei ole märganud aga Selver. Kommunikatsioonijuhi Rivo Veski sõnul müüvad nad poodides nii ühekordseid kui ka riidest maske, nendest viimaste hinnad varieeruvad 9,99 eurost kuni 13,99 euroni.

Ühekordseid maske müüvad nad nii kolmekihilisi 20 tükki pakis, mis maksab 21,90 eurot kui ka ühekordset kaitsemaski N1, mida on 15 tükki hinnaga 19,99 eurot.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias