Kanal 2 ja TV 3 avalikustasid oma plaanid HD-telepildi edastamisega

 (69)
Foorum ETVs
Foto: Eero Vabamägi

Möödunud aasta septembris hakkas ERR oma telekanaleid edastama HD kvaliteedis. Teravamale ja kvaliteetsemale telepildile läksid üle ETV, ETV2 ja ETV+. Järgmisena plaanib HD telepildiga vaatajaid rõõmustada Kanal 2.

"Kanal 2 uuendab sellel suvel kogu eetriväljastuse tehnikat ja tehnoloogiat ning muuhulgas lisatakse selle käigus ka vajalikud seadmed HD-le üleminekuks," ütles Delfile Kanal 2 turundusjuht Pille-Mai Helemäe.

Täpsemalt on Helemäe selgitusel hetkel veel keeruline vastata, sest tähtaegasid mõjutab nii see, kui kiiresti kogu tehniline pool uuendatud saab kui ka kokkulepped kaablioperaatorite ja teiste levitajatega.

TV 3 avalike suhete juht Kertu Jukkum seevastu HD-telepildi edastamise plaane ei edastanud. "Kindlasti plaanib TV 3 hakata edastama HD-pilti, kuid aeg ei ole veel selge. Lähitulevikus see ilmselt ei juhtu," ütles Jukkum selgituseks.

TV3 tegevjuht Priit Leido lisas, et praegu ei edasta TV3 HD-telepilti majanduslikel kaalutlustel. "Seda on kavas teha interneti järelvaatamise puhul," lisas TV3 tegevjuht Priit Leito.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias