Kas tead, mida hoitakse sinu kortermaja keldris? Eestis on boksidest avastatud bensiini ja isegi ohtlikke kemikaale

 (13)
Kütus
KütusFoto: Priit Simson

Korteriühistute liit manitseb inimestel oma keldrid korda tegema, kuna seal võib leiduda potentsiaalselt ohtlikke asju.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) paneb ühistutele südamele, et keldri olukord hoolikalt üle vaadataks. "Kevad on Eestis ikka talgute aeg ja miks mitte üheskoos majaelanikega kelder korda teha," kutsub üles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Tema sõnul kipub majaelanikel keldritesse kogunema kraami ja mõnes keldriboksis võib leiduda suisa hirmuäratav avastus - näiteks mõne aasta eest tuli ühe kortermaja keldrist välja hunnik ohtlikke kemikaale.

"Majaelanike jaoks tähendab niisugune asi sisuliselt püssirohutünni otsas elamist," tõdes Jaadla. "Mingil juhul ei tohiks keldris hoida kemikaale või veel hullem, bensiini, mida manitsustele vaatamata mõned inimesed ikka tegema kipuvad. Sealsamas kõrval hoitakse näiteks autorehve, tapeedijääke, hooajariideid ja muud kraami, mis võib kergesti põlema minna."

Kui oluline on keldri kaasajastamine ja iseäranis asjaolu, et keldril oleks korralik tuletõkkeuks, näitavad Jaadla sõnul hiljutised paraku inimohvritega lõppenud tuleõnnetused. "Mõlemas hoones sattusid
majaelanikud ohtu seetõttu, et täitmata oli üks kortermaja olulisem tuleohutusnõue - kelder ja trepikoda peavad olema eraldatud tuletõkkeuksega, et keldri tulekahju korral ei pääseks suits ja tuli trepikotta ning elanike ohutu väljapääs majast oleks kindlustatud. Keldriuks, mis avaneb trepikotta, peaks olema tuletõkkeuks," toonitas Jaadla.

Tema sõnul tuleks maja renoveerimisel kindlasti ka kelder korda teha. "Soojustada keldrilaed, paigaldada keldrile tuletõkkeuksed ja kaasajastada boksid, see tuleks ikka ette võtta," soovitas Jaadla.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias